Türkiye İzlanda Maçı İlk Yarı Sonucu 0-2

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa elemeleri i grubu 9. maçında Türkiye sahasında İzlanda ile karşı karşıya geliyor. Yeni Eskişehir Stadyumu da oynanan mücadeleyi Polonyalı hakem Marciniak  yönetiyor. Türkiye İzlanda Maçı Canlı Anlatım.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa elemeleri i grubu 9. maçında Türkiye sahasında İzlanda ile karşı karşıya geliyor. yeni Eskişehir Stadyumu da oynanan mücadeleyi Polonyalı hakem Marciniak  yönetiyor.

 Türkiye bu maç öncesi gruplarda 14 puanla 3. sırada yer alırken, İzlanda 16 puanla 2. sırada bulunuyor.

Türkiye milli takımı gruptaki ilk maçında izlandaya deplasmanda  2-0  mağlup olmuştu. yeni Eskişehir stadı'ndaki karşılaşma ya AK Parti Genel Başkan Vekili ve başbakan Binali Yıldırım ile gençlik ve spor bakanı Osman Aşkın bak da tribünden izliyor.

Maç öncesi Barselona'daki milli temsilcimiz Arda Turan'a 100'üncü maçına çıktığı için Türkiye Futbol Federasyonu başkan vekili Ali Dürüst tarafından plaket verildi. Plaket töreni sırasında bazı taraftarların Arda Turan'ı ıslıkla protesto ettiği gözlemlendi. Türkiye Futbol Federasyonu, karşılaşma öncesinde taraftarlara Türk bayrakları dağıttı. stat dışındaki etkinlik alanlarında da Türk bayrakları futbolseverlere verildi. 

Dünya kupası grup elemelerinde Türkiye'nin  derini belirleyecek olan İzlanda müsabakasında İlk yarıda büyük bir şok yaşadık. İzlanda'nın sıkı defansı karşısında milli takım gol şansı bulamazken, Rakip takım etkili kontra ataklarla 2 gol buldu.

Maç Tv8 ekranlarında canlı olarak yayınlanıyor.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber