KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) Alım Duyurusu Bekleniyor

KPSS şartsız polis özel harekat alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile,  polis özel harekat alımlarında  Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı kaldırılmış, eğitim şartı en az lise mezunu Olarak düzenlenmiştir. 

KPSS şartsız polis özel harekat alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile,  polis özel harekat alımlarında  Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı kaldırılmış, eğitim şartı en az lise mezunu Olarak düzenlenmiştir. 

Geçtiğimiz aylarda 10000 polis özel harekat alımı için ilana çıkan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 300 binden fazla başvuru kabul etmiş ve bu rakam şimdiye kadar çıkan ilanların en çok dikkat çeken olarak gündeme gelmişti.  

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı 21. dönem POMEM kapsamında 13000 Önlisans ve Lisans mezunu polis adayı öğrenci alımı yapılacağını açıklamış başvuruları toplamaya başlamıştı. kısa sürede büyük ilgi gören polis alımı  başvurularında bugün sona gelindi. söz konusu alımlara başvuru da bulunamayan lise mezunları ve KPSS'ye girmeyen adaylar,  Polis Akademisi başkanlığından  KPSS şartsız en az lise mezunu polis özel harekat alımı için müjdeli haber bekliyor. Emniyetin polis özel harekat alımlarını  bu yıl da sürdüreceği daha önce açıklanmıştı. fakat şimdiye kadar polis özel harekat alımlarına dair herhangi bir ilan çıkmış değil. 

Adayların  merak ettiği bir diğer konuysa  bir önceki alımdaki gibi KPSS şartını olup olmayacağı, en az lise mezunlarının başvuru yapıp yapamayacağı, yaş altında herhangi bir esneklik sağlanıp sağlanmayacak.Umarız   İçişleri Bakanlığı ve  Emniyet Genel Müdürlüğü adayların sesini duyar ve bu konuda bir açıklama yayınlar. Polis alımları ile  alakalı tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

MSB ASKERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI SÜRÜYOR

Milli Savunma Bakanlığı personel alımları için başvuruları toplamaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın 2017 yılı içerisinde 40 binin üzerinde personel alımı planları daha önce ilan edilmiş.  Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya  hesaplarından yapılan açıklamayla Bakanlığın 2017 yılı içerisinde subay, astsubay, uzman erbaş, sözleşmeli er  ve sivil memur  yapılabileceği işareti verilmişti. söz konusu paylaşımın hemen ardından Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli Subay ve Astsubay alımı için ilan açıkmış başvurular toplanmış ve süreç başlamıştı. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı için başvuru süreci ise devam ediyor. adaylar detaylı bilgilendirmeyi Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfası olan www.msb.gov.tr  adresinden öğrenebilirler. 

 polis alımı ilanı yayınlandı anda haberdar olmak için TIKLAYINIZ
 diğer polis adayları ile iletişime geçmek ve sohbet etmek için tıklayınız.
 

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber