CHP'li Balbay: " Gökçek'in Son Kullanma Tarihi Dolmuş Gibi Gözüküyor"

Burada gündeme dair, ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Melih Gökçek'in ilk defa edeceğini yönelik iddiaları da değerlendiren Balbay, “Melih Gökçek'in son kullanma tarihi Recep Tayyip Erdoğan kartında dolmuştur” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Mustafa Balbay, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın toplantısı düzenledi. Sözcü gazetesi iddianamesinde tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Mustafa Balbay” Elimde Sözcü iddianamesi var. FETÖ’nün sözcüleriyle Sözcü gazetesini susturmak istiyorlar. Burada bir Feto-kulli var. FETÖ’nün sözcüleriyle Sözcü gazetesini susturamazsınız. Bu gazete Türkiye’nin vicdanıdır. Burada kamuoyuna bütün yönleriyle açıklanmamış adeta Feto-kulli diyeceğim oyunlarla, kumpaslarla insanların kafasını daha fazla karıştırmayın” Dedi.

 Bir gazetecinin AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim barajını  düşürmeye yönelik çalışmaları olduğu şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı  yönündeki soruya ” Türkiye'de Kevgir e dönen yasalardan birisi seçim yasasıdır. olursa şaşırmam. barajla ilgili herhangi bir girişimin olacağını şimdilik düşünmüyorum” dedi.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ay sonunda istifa edeceğini yönelik iddialarla  ilgili ne düşündüğü şeklindeki soruya da yanıt veren Balbay,” Melih Gökçek müze yapacakmış. o müzede kendisine bir yar ayarladı mı bilmiyorum. Fakat şu anda görünen tablo Parsel Parsel Ankara büyükşehir belediye başkanlığından alınmakta oluşu. Recep Tayyip Erdoğan'ın katında Melih Gökçek'in  son kullanma tarihi dolmuş gibi gözüküyor.” dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber