Mahkeme Kararını Verdi! 48 Şirkete Kayyum Atandı! 

Aydın'da Fetullahçı Teröristlerin Paralel Devlet Yapılanmasına dair soruşturmalar çerçevesinde yargılanan sanıkların sahibi ya da ortağı olduğu 48 şirkete kayyum atanmasına karar verildi.

Mahkeme Kararını Verdi! 48 Şirkete Kayyum Atandı! 

Aydın'da Fetullahçı Teröristlerin Paralel Devlet Yapılanmasına dair soruşturmalar çerçevesinde yargılanan sanıkların sahibi ya da ortağı olduğu 48 şirkete kayyum atanmasına karar verildi. Söz konusu şirketlerin arasında Uğur Derin Dondurucu markasının da bulunduğu bildirildi.  Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 48 şirkete kayyum atanmasına karar verdi. 

Mahkeme kararında şu ifadeler yer aldı ; "Söz konusu kişilere ait şirketlerin bu kişilerin hisselerine yönelik olarak FETÖ/PDY örgütüyle iltisak veya irtibatına ilişkin kuvvetli şüphe bulunduğu, maddi gereğin ortaya çıkarılabilmesi ve el konulan şirketlerin idaresi için gerekli olduğundan, şirketlerin işlerini yürütmek üzere kayyum atanmasına, kayyum olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) atanmasına oy birliğiyle karar verildi."  Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri , ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe.com.tr mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber