Adalet Bakanı :" 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alacağız"

Adalet Bakanı geçtiğimiz gün TBMM'deki personel alım müjdesini yineledi. Adalet Bakanlığına 3 Bin 500 İnfaz ve Koruma Memuru, 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı yapılacak. Bakan Gül, Gaziantep'te personel alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı :" 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alacağız"

Adalet Bakanı geçtiğimiz gün TBMM'deki personel alım müjdesini yineledi. Adalet Bakanlığına 3 Bin 500 İnfaz ve Koruma Memuru, 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı yapılacak. Bakan Gül, Gaziantep'te personel alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı, 6 bin kişilik personel alımı için ilan hazırlıklarının sürdüğünü, hakim ve savcı alımı için ilanın bakanlık tarafından yayımlandığını söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te bugün yargı mensuplarının sorunlarının ele alındığı toplantılara katıldı ve burada personel alımına dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanı, Bakanlığa 3 Bin 500 İnfaz ve Koruma Memuru alımının yanı sıra 2 Bin 500 Zabıt Katbii ve Mübaşir alımı yapılacağını söyledi. Bakan Gül, "Onlara da bu vesileyle çağrıda bulunalım. Bin 500 hakim ve savcı için de ilana çıktık. Türk adli çalışanı olmak büyük bir şereftir. Çalışan tüm savcı ve hakimlerimize mübaşirine ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Personel Alımı duyurusu geldiği anda haberdar olmak için lütfen TIKLAYINIZ
Diğer memur adaylarıyla tanışmak ve sohbet etmek için TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber