KPSS'den Düşük Alanları Sevindiren Gelişme: Daha Çok Aday Çağrılacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yönetmeliğinde KPSS'den düşük alanları sevindiren bir gelişme yaşandı. İşte İKM alımında yapılan değişiklik

KPSS'den düşük puan alanları sevindiren gelişme önceki gün yaşandı. 5 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile Adalet bakanlığına personel alımı yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile İnfaz Koruma Memuru alımında, boy-kilo mülakatıan alınacak sayıda değişiklik yapıldı. Yapılan bu değişiklik ile İKM adayı olarak mülakata, alınacaka sayının on katı kadar aday çağrılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte şu ifadelere yer verildi:

"10/7/2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci fıkrasına “şoför” ibaresinden sonra gelmek üzere, ikinci fıkrasına ise “mübaşir” ibaresinden sonra gelmek üzere, “,infaz ve koruma memuru” ibaresi eklenmiş ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan “beş” ibaresi “on” şeklinde değiştirilmiştir."

KPSS'den Düşük Alanları Sevindiren Gelişme

Bu yönetmelik ile daha önceki alımda 80'in altına düşmeyen KPSS puanının 80'in altına düşmesi bekleniyor. Toplamda 3 bin 500 memur alımı için Türkiye genelinde 35 bin 500 aday mülakatlara çağrılacak. bu da KPSS'den düşük alanlara memur olma şansı verecek. Başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak.

KPSS 70 Puan Şartı Esnetilir mi?

Birçok aday, Adalet bakanlığı memur alımındaki 70 puan aşrtının esnetilmesi için Bakanlığa çağrıda bulunuyor. Ancak aldığımız son bilgilere göre bu konuda herhangi bir çalışma yürütülmüyor.

Adalet bakanlığı memur personel alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini aşağıdaki platformlardan takip edin.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara- ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber