Şok Gerçek Ortaya Çıktı! Kuruluştan 1 Yıl Sonra Milyonların Memurluk Hayalini Çaldılar

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra OHAL çerçevesinde KHK ile kapatılan Turgut Özal Üniversitesinde yapılan incelemelerde , ÖSYM'ye kadar uzanan 12 Km'lik özel hat döşendiği buradan soruların çalındığı tespit edilmişti. O Üniversite kurulduktan bir yıl sonra gerçekleşen KPSS'ye dair soruların çalındığı...

ÖSYM'ye 12 KM Hat Çeken Üniversite Meğer KPSS'den Kısa Süre Önce Kurulmuş  

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra OHAL çerçevesinde KHK ile kapatılan Turgut Özal Üniversitesinde yapılan incelemelerde , ÖSYM'ye kadar uzanan 12 Km'lik özel hat döşendiği buradan soruların çalındığı tespit edilmişti. Dün sitemizde bu habere yer vermiştik.  İlgili haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Söz konusu Turgut Özal Üniversitenin kuruluş izniyse KPSS sorularının çalınmasından tam bir yıl önce. Turgut Özal Üniversitesi'nin,  Yükseköğretim Kurulu’na 2009 yılında yapılan başvurusunu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlandı ve TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı Kanunla Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulması kabul edildi. Kanunun 07 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede 27281 sayı numarasıyla yayımlanmasıyla Turgut Özal Üniversitesi tüzel kişiliğini kazandı. 

Üniversitenin kurulumundan tam biy yıl sonra gerçekleşen KPSS'de soruların çalındığı ortaya çıkmıştı. FETÖ'cülerin Turgut Özal Üniversitesinden ÖSYM'ye özel bir hat çektiği ve buradan soruları hortumladığı öğrenilmişti. 

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber