Kılıçdaroğlu" Ne Oyalıyorsunuz ! Taşeron Meselesinin Takipçisi Olacağız"

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bugün Taşeron Son Dakika Açıklaması geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taşeron kadro meselesiyle ilgili TBMM'de konuştu. Hükümetin taşerona kadro sözünde samimi olmadığını öne süren Kılıçdaroğlu söz konusu kadro meselesinin takipçisi olacaklarını, CHP hükümetinde taşerona kadro verileceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taşeron kadro meselesiyle ilgili TBMM'de konuştu. Hükümetin taşerona kadro sözünde samimi olmadığını öne süren Kılıçdaroğlu söz konusu kadro meselesinin takipçisi olacaklarını, CHP hükümetinde taşerona kadro verileceğini söyledi.Kılıçdaroğlu," Şimdi bir şeyler yapıyorlar.Ne oyalıyorsunuz bu kardeşlerimizi kardeşim. Taşeron işçisine kadro verilene kadar o davanın takipçisi olacağız." 

Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçi olarak görev yapan vatandaş sayısının 1 milyona yakın olduğu ifade ediliyor. Aracı firmalarla kamuda istihdam edilen bu vatandaşların gerek ücret, gerek sosyal hak bakımından büyük haksızlıklara uğradığı biliniyor. Taşeron işçilerin kamuda istihdamına yönelik hükümetin seçim vaadi bulunuyordu. AK Parti eski genel başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 yılının Mart ayında TBMM'de düzenlenen grup toplantısında taşerona kadro vereceğiz en kısa sürede meclise düzenleme gelecek demişti. Aradan geçen bir buçuk yıla rağmen herhangi bir çalışma tamamlanmış değil.

Son olarak Başbakan Yıldırım, taşerona kadro meselesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmış 2017 yılı bitmeden taşeronun kamuda istihdamıyla ilgili gerekli adımların atılacağını söylemişti.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber