CTE İKM Alımında KPSS ve Yaş Şartı Esnetilecek mi? Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adalet Bakanlığı CTE infaz koruma memuru alımında başvuru şartları ne olacak? Başvuru şartları esnetilecek mi? İKM alım ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte Adalet Bakanlığı İKM alımkı hakkında alınan son bilgiler.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü infaz koruma memuru alım ilanı bekleniyor.

Geçtiğimiz ay bir televizyon programına katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bakanlığa personel alımına değinmişti. Bakan Gül, yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığının ve CTE'nin ciddi bir personel eksiğinin olduğunu ve kısa süre içinde personel alımına gideceklerini dile getirdi. Bakan Gül'ün bu açıklamasının üzerinden uzun süre geçmesine rağmen hala personel alım ilanı yayımlanmadı. Adaylar ise ilanın yayımlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

# En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 

# Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,.

# KPSS'den en az 70 ve üstü puan almış olmak,

# Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak, Boyun cm cinsinden değerinin son iki rakamı ile kilo arasında 13'ten fazla 17'den az fark olmaması,

# Adli sicil kaydının olmaması,

# Kamu haklarından mahrum olmaması,

Başvuru Şartları Değişir mi?

Yeni İKM alımında başvuru şartlarında herhangi bir değişikliğin olmaması bekleniyor. Ancak adaylar, yeni alımda yaş ve KPSS puan şartının esnetilmesini istiyor. İlanın Ekim ayı içinde yayımlanması gerekiyor.

İKM alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için;

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara- ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber