Cumhurbaşkanı :" İş var , İnsanımızda İş Beğenmeme Hastalığı Var"

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Erzurum il Danışma Toplantısında konuştu. Burada gündemdeki konulara ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Erzurum'a iki yatırım yapıldığını birinin özel sektör, birinin kamu yatırımı olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Erzurum il Danışma Toplantısında konuştu. Burada gündemdeki konulara ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Erzurum'a iki yatırım yapıldığını birinin özel sektör, birinin kamu yatırımı olduğunu belirtti. Erdoğan, "Şimdi size bir rakam vereceğim kamunun tesisin 50 milyon liralık bir yatırım. Fakat özel sektörün yatırımı ne biliyor musunuz? 400 milyon liralık bir yatırım. Karadenizin , kafkasyanın, orta asyanın giriş ve çıkışında bulunan Erzurum'daki potansiyel kaç şehrimizde olabilir. Buna rağman Erzurum'da işsizimiz çok, sanayimiz zayıf , ticaretimiz zayıf ise kendimizi sorgulamalıyız. İstanbul'da 3. havalimanı yapılıyor.

İŞSİZİM DİYORLAR İŞ BEĞENMİYORLAR

Entresandır bu havalimanına işçi bulunamıyor. İşsizim diyorlar, hadi iş buyur gel, bulunamadığı için taa uzak doğudan işçi getiriliyor. Buradan sesleniyorum, uzakdoğudan işçi getiriliyor, niye insanımızda iş beğenmeme hastalığı var. İş var ama gitmiyorlar.  " dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber