Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Ek Atamasını Ne Zaman Yapacak? Kaç Sağlıkçı Alınacak?

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı ek ataması ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı ek atama kapsamında kaç personel alımı yapacak? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında son bilgiler.

16500 personel alımının ardından Sağlık Bakanlığı henüz bir ilan yayımlamadı. Atama bekleyen yüz binlerce sağlıkçı Bakanlığın ek atama yapmasını bekliyor.

Atama bekleyen yüz binlerce sağlıkçıyı sevindiren haber geçtiğimiz gün hükümetten geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. AK Partili Mahmut Kaçar, yayımladığı mesajında Sağlık Bakanlığın 2017 yılı bitmeden bir ek atama yapacağını söyledi. Bu ek atama müjdesinin ardından atama bekleyen sağlıkçılar, ilanın ne zaman yayımlanacağını ve kaç personelin alınacağını araştırmaya başladı.

AK Partili Mahmut Kaçar yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Son günlerde Sağlık Bakanlığında yeni sağlık personeli alımı olup olmadığı ile ilgili yoğun sorular gelmekte olup, konuyla ilgili; Sağlık Bakan yardımcımızla yaptığımız görüşmede 2017 yılı içerisinde atama yapmak üzere Maliye Bakanlığından sözleşmeli personel kadrosu talep edildiği, talebin Maliye Bakanlığınca onaylanması halinde 2017 yılı içerisinde sağlık personeli alımı yapılacağı ifade edilmiştir"

Kaç Kişi Alınacak?

Sağlık Bakanlığının ek atama kapsamında kaç personel alımı yapacağı henüz belli değil. Sayı konusunda herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak Kpsscafe olarak önerimiz, hem yıllardır atama bekleyen sağlıkçıların atanması, hem de 2018 yılındaki atamalarda adayların şanslarının artması için ek atamada fazla personel alımı yapılması gerekiyor.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Ek atama için Maliye Bakanlığından onay beklendiği belirtildi. Onayın önümüzdeki günlerde verilmesi ve ÖSYM'nin kılavuz yayımlanması bekleniyor. Bu da tahmini olarak 1 aylık bir süreci bulabilecektir.

SİZ DE AŞAĞIDA BULUNAN YORUM KISMINDAN ATAMA HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ VE İSTEKLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ.

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe'yi aşağıdaki platformlardan takip edin.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber