Toplu Sözleşme Kararlarının Tam Metni Yayımlandı

Toplu sözleşme görüşmelerinde alınan kararların tam metni kamuoyuna duyuruldu. İşte Önceki akşam sona eren toplu sözleşme görüşmelerinde alınan kararların tam metni.

1 Ağustos günü başlayan ve önceki gün sona eren, ancak herhangi bir kararın alınmaması ile uzlaşmaya giden toplu sözleşme görüşmelerinin tam metni yayımlandı.

1 Ağustos günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile sendika temsilcileri arasında yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'nun başkanlığında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde 14 Ağustos gününe kadar sendika temsilcilerinin teklifleri görüşüldü. Sendika temsilcilerinin tekliflerinin ardından 14 Ağustos günü hükümet toplu sözleşme zam teklifini açıkladı. Ancak açıklanna zam teklifi sendikalar tarafından büyük tepki ile karşılandı.

Memur Sen ve Kamu Sen tarafından yapılan açıklamalarda 3+3 teklifinin kabul edilemez olduğu belirtilmiş ve bu rakamlarla sonuç masasına oturmayacaklarını dile getirilmişti. Daha sonra ise hükümet teklifini değiştirdi ve 3.5+3.5 olarak zam teklifini güncelledi. Sendikalar bunun tartışmaya açık bir teklif olduğu dile getirilmiş ve bu rakamlar üzerinde pazarlığa başlamıştı. Son olarak ise önceki gece yapılan uzlaşma görüşmelerinde memurlara 2018 ve 2019 yıllarının her 6 aylık dönemi için 4+3.5 zam oranı kabul edildi. Buna göre 2018 ve 2019 yıllarının ilk 6 aylık kısmında memur ve memur emeklilerine yüzde 4, ikinci altı ayda ise yüzde 3.5 zam yapılacak.

Toplu sözleşme görüşmesinin tam metnine ulaşmak için lütfen TIKLAYIN

Memur alım grubuna üye olmak için lütfen buraya --->>tıklayın   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayın android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber