Ali Yalçın'dan Memur ve Memur Emeklilerine Son Dakika Zam Açıklaması

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurlara zam konusunda bir son dakika açıklaması yaptı. Ali Yalçın yaptığı açıklamada toplu sözleşme görüşmelerine değindi. İşte o açıklama.

Memur Sen Genel Başkanı sosyal medya hesabı üzerinden toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 1 Ağustos günü başlayan ve bugün hükümetin son açıklaması ile müzakereye kalan 4.Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Ali Yalçın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Masanın imzaya hazırlanması, kaleme mürekkep konulması için masaya konulacak ve bize sunulacak birkaç puana ihtiyaç var. 4.Dönem Toplu Sözleşme süreci halen devam etmektedir. Süreci uzlaşmayla tamamlamak için gereken zamana sahibiz

Kamu İşveren Heyeti'nin bugün sunduğu teklife karşı durduğumuz nokta nettir.

Amacımız uzlaşmak ve Türkiye'nin büyümesini hakça paylaşmak. Hedefimiz, kamu görevlilerinin hak ettiği maaşı bordrolarına yansıtmak.

Hayalimiz, daha müreffeh bir Türkiye'yi birlikte kurmak ve kamu görevlilerine bu refahtan pay aktarmak.

Türkiye'nin kasasının, Türkiye'nin gücünün, birikiminin, potansiyelinin karşılayabileceği oranlar istiyoruz.

Biz, bu oranlar geldiğinde imza atarız ve İşveren Heyeti ile birlikte kamu görevlilerinin çifte bayram yaşamasını sağlarız.

Mevcut durum itibariyle, müzakereye hazır, imzaya uzağız. Adım atılır ve bir kaç puan masaya sunulursa; müzakere biter ve imzalar atılır."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber