Ali Yalçın'dan Hükümetin Buçuklu Zam Teklifine Son Dakika Cevabı

Memur Sen Başkanı Ali Yalın'dan bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada hükümetin memur maaşları için düşündüğü zam miktarına tepki gösterildi. İşte o açıklama.

Toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan bir son dakika açıklaması geldi.

1 Ağustos günü başlayan ve hükümetin toplu sözleşme zam teklifini açıklaması sonrasında tartışmalarla devam den toplu sözleşme görüşmelerinde, süreç işliyor. Süreç işliyor ancak henüz net bir rakam üzerinde nalaşma sağlanamadı. Hükümet, toplu sözleşmede yetkili sendika Memur-Sen Konfederasyonuna yeni önerisi daha önce teklif edilen rakamların yanına 0,5 şeklinde ekleme şeklinde olduğu anlaşıldı. Yetkili sendika Memur-Sen bu teklifi reddettiğini açıkladı.

Konu ile ilgili son dakika açıklaması da Kızılcahamam'dan geldi. Kızılcahamam'da düzenlenen Başkanlar toplantısına katılan Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın memurlarla bir araya geldi. Başkan Ali Yalçın, Hükümet'in yeni önereceği tam teklifi hakkında, "Hükümet bize, basın üzerinden buçuklu mesaj veriyor, biz bu buçuklu mesajı kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber