Rüşvet Operasyonunda 4'ü Memur 7 Kişi Tutuklandı

Karabük merkezli 4 İlde düzenlenen rüşvet operasyonunda 4'ü kamu personeli olmak üzere 7 kişi hakkında tutuklama kararı verildi. İşte detaylar.

Son dakika açıklaması geldi. Alınan son bilgilere göre Karabük merkezli 4 İlde rüşvet ve sahtecilik operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 10 kişiden 7'si hakkında tutuklama kararı verildi.

Karabük Emniyet Müdürülüğü ekipleri tarafından Karabük, İstanbul, Ankara ve Amasya'da düzenlenen operasyonla 10 şüpheli rüşvet ve sahtecilik suçlamaları ile gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Geniş güvenlik önlemleri altında Karabük Adliyesi'ne getirilen 10 şüpheli, savcılık sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Karabük Valiliği İl Göç İdaresi bünyesinde yönetici olarak çalışmakta olan Selman A, polis memuru Şaban Ö, Yusuf K, Fikri A, Ercan K, yabancı uyruklular Mahmut K. ve Muhammed A.A. tutuklandı. Diğer üç şüpheli hakkında ise tutuksuz yargılanmaları için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından büyük bir titizlikle yapılan çalışmalar doğrultusunda Karabük, İstanbul, Ankara ve Amasya'da Göç İdaresi Müdürlükleri ile bazı kurumlara operasyon düzenlemişti. Düzenlenen flaş operasyonlarda, Karabük Valiliği İl Göç İdaresi yöneticisi ve iki çalışanı ile aralarında polis ve yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 9 kişi 11 Ağustos gününde, bir kişi ise önceki gün düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı.

Polis ekipleri, şüphelilerin çalıştığı kurumlardaki bazı dijital doküman ve evraka da incelenme için el koymuştu. Operasyon kapsamında 3 kişinin daha arandığı belirtilmişti.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber