SON DAKİKA GELİŞMESİ! 5 İlde Dev Operasyon Başladı 

Son Dakika Haberleri! Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar devam ediyor.

Gündem 03.03.2017, 13:48 03.03.2017, 18:05
1478
SON DAKİKA GELİŞMESİ! 5 İlde Dev Operasyon Başladı 

SON DAKİKA GELİŞMESİ! 5 İlde Dev Operasyon Başladı 

Kaynak Holding'deki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar çerçevesinde 5 şehirde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bölücü terör örgütü FETÖ'nün şifreli haberleşme yazılımı Bylock'u kullandığı tespit edilen 12 zanlının yakalanmasına yönelik yürütülen operasyonlarda bazı şüphelilerin yurtdışına kaçtığı öğrenilirken, 4 kişinin gözaltına alındığı billdirildi. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY  yapılanması bünyesinde faaliyet gösterdiği öne sürülen Kaynak Holding'e yönelik devam eden soruşturma çerçevesinde, Örgütün haberleşmek için kullandığı yazılım olan Bylock'u kullandığı tespit edilen 12 kişinin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı. 5 şehirde aynı anda başlatılan operasyonlar kapsamında 4 kişinin gözaltına alındığı bildirilirken, 6 kişinin yurtdışına kaçtığı 2 kişinin yerinin henüz tespit edilemediği bildirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün askeri yapılanmasına yönelik operasyonlar da devam ediyor. Dün yurt genelinde eş zamanlı yapılan operasyonlarda örgüte üye olduğu öne sürülen çok sayıda askeri personel ve askeri personel yakını gözaltına alınmıştı.

Kamu haberleri, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha da fazlası için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Yorumlar (0)
kapalı