Skandal Sözler Ortaya Çıktı: "Gülen Emir Versin Cumhurbaşkanını Vururum"

KHK ile meslekten ihraç edilen tutuklu olarak yargılamasına devam edilen polis memurunun darbe gecesi söylediği skandal sözler ortaya çıktı.

Gündem 28.11.2017, 14:38
1831
Skandal Sözler Ortaya Çıktı: "Gülen Emir Versin Cumhurbaşkanını Vururum"

Bartın'da devam eden FETÖ davasında skandal bir gerçek gün yüzüne çıktı. Alınan son bilgilere göre eski polis memuru Demir'in, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi sevinç gösterisinde bulunduğu ve "Fetullah Gülen emir versin, Cumhurbaşkanını vururum" dediği ve darbe girişimini destekleyici söylemlerde bulunduğu ortaya çıktı. Bu iddialar üzerinde Demir'in, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan cezalandırılması istendi.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesindeki devam eden davada, OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen polis memuru Murat Demir, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, avukatı da hazır bulundu.

Tanıkların dinlendiği duruşmada, cumhuriyet savcısı mütalaa verdi ve verdiği mütalaasında, Demir'in 17-25 Aralık sürecinden sonra da ev sohbetlerine devam ettiğini, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi sevinç gösterisinde bulunduğunu, "Fetullah Gülen emir versin, Cumhurbaşkanını vururum" dediğini ve darbe girişimini destekleyici söylemlerde bulunduğunu belirterek, sanığın silahlı terör örgütü üyeliği suçundan cezalandırılmasını talep etti.

İddiaları Reddetti

Demir, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, "Ben yine bir tanık ifadesinde 'talimat gelse vali beyi vururum' demişim. Böyle bir şey söylediysem Allah beni kahretsin. Devletime bin canım feda olsun. 17 aydır tutukluyum, mağdurum." dedi.

Sanık avukatının, mütalaaya karşı savunma için ek süre talep etmesi üzerine duruşmayı 5 Aralık'a erteleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İddianame

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklu sanık eski polis memuru Murat Demir hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar (0)

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı