MEB'den Sürücü Kursu Yönetmeliği Hakkında Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada önceki gün sürücü kursları yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile ilgili resmi yazı yayımlandı. İşte yapılan açıklama.

MEB'den Sürücü Kursu Yönetmeliği Hakkında Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada önceki gün sürücü kursları yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile ilgili resmi yazı yayımlandı. İşte yapılan açıklama.

20 Ekim 2017 Cuma 17:49
MEB'den Sürücü Kursu Yönetmeliği Hakkında Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada önceki gün yayımlanarak yürülüğe giren  Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği ile ilgili bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlgi: a)Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği.

b)Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

Bilindiği üzere ilgi (a) Yönetmelikte 19.10.2017 tarihli ve 30215 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilgi (b) Yönetmelikle bazı maddeler değiştirilerek yürürlüğe girmiştir. Bu değişiklikten sonra aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç duyulmuştur.

1- İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri 16/6/2017 tarihinden ilgi (b) Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihe kadar geçen sürede yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında görevlendirilenlerin harcırah ve sınav ücretleri ile teorik ve direksiyon eğitimi derslerinin inceleme ve kontrollerinde görev alanlarının harcırah ve görev ücretleri ilgi (b) Yönetmeliğin geçici 12 nci maddesi hükümleri çerçevesinde ve Genel Müdürlüğümüz internet sayfasında yer alan 19.10.2017 tarihi öncesi için hazırlanan "Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Sınavı Görevli Ücret Hesaplama" ekranında gösterilen limitlere göre ivedilikle ödenecektir.

2- 21-22 Ekim 2017 tarihinde ve daha sonra yapılacak direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları için ilgi (b) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde görevlendirmeler yapılacak olup Genel Müdürlüğümüz internet sayfasında yer alacak 19.10.2017 tarihi sonrası için hazırlanan "Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Sınavı Görevli Ücret Hesaplama Cetveli" ekranında gösterilen limitlere göre ücret tahakkuk ettirilecektir. Görevlendirmeler bu cetveldeki sayılar dikkate alınarak yapılacaktır. Daha önce görevlendirme yapılmış ise bu görevlendirmeler iptal edilecektir.

3- Bu zamana kadar il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde Özel MTSK hesabında biriken miktardan Bakanlığın izni olmadan kesinlikle herhangi bir harcama yapılmayacaktır.

4- İlçelerin Özel MTSK hesabında kalan miktarlar 1 Kasını 2017 tarihinden itibaren üç gün içinde il milli eğitim müdürlükleri hesabına aktarılacaktır. İl milli eğitim müdürlüğü Özel MTSK hesabında biriken miktarlar 8 Kasım 2017 tarihine kadar ekteki tabloya işlenerek Bakanlığa gönderilecektir. İl milli eğitim müdürlükleri Özel MTSK hesabında kalan ücretler 20 Kasım 2017 tarihine kadar belirlenecek Döner Sermaye İşletmesi hesabına aktarılacaktır."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nimet 1 yıl önce

Hi bişiy anlamadım ...yeni ilk defa alacak olanlar ne gibi olumsuzlukla karşılaşacak ?