Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. İşte başvuru sonuç duyurusu ve sonuç sorgulama ekranı.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. İşte başvuru sonuç duyurusu ve sonuç sorgulama ekranı.

31 Ekim 2017 Salı 13:15
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri bünyesinde istihdam etmek üzere yapılan uzman erbaş alımının başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

MSB'den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"1. Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları “2017 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında (06 Kasım – 01 Aralık 2017) tarihlerinde yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuruları değerlendirilmiştir.

2.   Başvuruda bulunan adaylardan Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

3.   Seçim Aşaması Faaliyetleri;

a.   Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat, Uygulama ve Yüzme Sınavları, Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

b.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

c.   Tabloda belirtilen sınıfları tercih eden adaylar yüzme ve uygulama sınavlarına girec ektir. Adaylar tercih ettikleri her sınıf için ayrı uygulama sınavına gireceklerdir.

ADAY TERCİHLERİ

UYGULAMA SINAVI

YÜZME

SINAVI

 DzKK-DENİZ PİYADE (Amfibi)

X

 DzKK-MAYIN HARBİ DALGICI

X

 DzKK-ELEKTRİKÇİ

X

 DzKK-FOTOĞRAFÇI

X

 DzKK-İKMAL (Aşçı)

X

 DzKK-KADEME (Dizel Motor Tamircisi)

X

 DzKK-KADEMECİ (Oto Elektrikçi)

X

 DzKK-MEKANİKÇİ

X

 DzKK-MOTORCU

X

 HvKK-İSTİHKAM-2 (Elektrik Güç Kaynakları Bakımcısı)

X

 HvKK-İSTİHKAM-3 (İstihkamcı)

X

 HvKK-İSTİHKAM-4 (Marangoz)

X

 HvKK-İSTİHKAM-5 (Kaynakçı)

X

 HvKK-ULAŞTIRMA-2 (Araç Bakımcısı)

X

 HvKK-ULAŞTIRMA-3 (Araç Elektrik Donanımcısı)

X

 HvKK-ULAŞTIRMA-4 (Araç Boyacısı)

X

 HvKK-ULAŞTIRMA-5 (Araç Kaportacısı)

X

ç.   Deniz Piyade ve Mayın Harbi Dalgıcı tercihi olan adayların yüzme testi Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.

d.  Uygulama ve yüzme sınavlarına girmeyecek adayların seçim faaliyetleri 1 gün, uygulama ve/veya yüzme sınavlarına girecek adayların sınavları 2-3 gün sürebilecektir.

e.   Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

4.   Adaylar yanlarında Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile KPSS sonuç belgesi ve 6 adet vesikalık fotoğraf getireceklerdir.

5.   Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

6.   Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

7.      Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

8.   Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

9.   Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

10.  MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

11.   Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

12.   Başvuru SONUCUNUZU görmek için tıklayınız

kPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Son Güncelleme: 31.10.2017 17:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Verification: 1ba45668fa4004d3