Kalkınma Bakanı'ndan TÜİK Enflasyon Rakamları Hakkında Değerlendirme! ''Beklentilerin Altında''

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından yapılan açıklamalarda, 3 Temmuz sabahı yapılan TÜİK enflasyon rakamlarına dair nasıl değerlendirme yapıldı? Beklentilerin altında diyen Elvan'ın açıklaması nasıl devam etti? değerlendirme ve açıklamalar kpsscafe.com.tr haberinde!

Gündem 03.07.2017, 15:16 04.07.2017, 09:14
737
Kalkınma Bakanı'ndan TÜİK Enflasyon Rakamları Hakkında Değerlendirme! ''Beklentilerin Altında''

Kalkınma Bakanı'ndan Türkiye İstatistik Kurumu Enflasyon Rakamları Hakkında Değerlendirme! ''Beklentilerin Altında''

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ca Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Haziran Ayı Enflasyon Rakamları değerlendirildi. 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bazı önlemlerin alınması ve uygulanması kapsamında Tüketici Fiyat Endeksi'nin yıllık artış hızının % 10'nun altında kalması durumunun gerçekleşebileceğini aktardı. Ayrıca Elvan, ülkemizde yaşanan tüm zorlu koşullara ve durumlara rağmen, ekonomimizin kalkındığını ve toparlandığını da kamuoyuna iletti. 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Haziran Ayı Enflasyon Rakamları'na dair beklentimizin altında dedi ve ekledi;
"Enflasyondaki gerilemede özellikle mevsimsel etkilerin önem kazandığı görülmektedir. Gıda ve alkolsüz içecekler harcama grubunda fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 1,06 oranında azalmıştır. Bunun enflasyondaki düşüşe katkısı 0,24 puan olmuştur. Özellikle aldığımız tedbirlerin gıda fiyatlarına olumlu etkisinin önümüzdeki aylarda da devam etmesi beklenmektedir."

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Haziran Ayı Enflasyon Rakamları için lütfen TIKLAYINIZ.

Gündemden ve gelişmelerden anında haberdar olmak için KPSSCAFE! MEMUR grubumuza ücretsiz katılmak için TIKLAYINIZ İos mobil uygulamamızı ücretsiz cep telefonunuza yüklemek için TIKLAYINIZ Android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için TIKLAYINIZ

Kpsscafe.com.tr ANKARA

Yorumlar (0)

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı