Arzu Erdem'den Kamuya Memur Alımı Hakkında TBMM'de Önemli Açıklamalar

MHP Milletvekili Arzu Erdem, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada memur adaylarının sesi olmaya devam etti. Erdem açıklamasında kamuya memur alımlarına değinirken atama bekleyen bölümlerin de sesi oldu.

Arzu Erdem'den Kamuya Memur Alımı Hakkında TBMM'de Önemli Açıklamalar

MHP Milletvekili Arzu Erdem, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada memur adaylarının sesi olmaya devam etti. Erdem açıklamasında kamuya memur alımlarına değinirken atama bekleyen bölümlerin de sesi oldu.

07 Şubat 2018 Çarşamba 09:45
Arzu Erdem'den Kamuya Memur Alımı Hakkında TBMM'de Önemli Açıklamalar

Yaptığı açıklamalar ile memur adaylarının sesi haline gelen MHP Milletvekili Arzu Erdem, TBMM'de yaptığı konuşmada yine önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun  önceki gün gerçekleşen oturumda MHP'li Milletvekili Arzu Erdem, Atama ve Memur alımlarını gündeme getirdi. Genel Kurulda kürsüye geçen Erdem, yaptığı açıklamada yine memur adaylarının sesi olurken, gençlerin atama taleplerini ilgili makamlara iletti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Arzu Erdem konuşmasını öğretmen atamaları ile başlattı ve şu ifadeleri kullandı: “Taleplerin başında… 20 bin öğretmen atamasına 5 bin ek atama açıklandı ancak 5 bin ek atama yeterli midir? Değildir çünkü Millî Eğitim Bakanının bizatihi kendi açıklaması, 100 bin öğretmen açığı var ülkemizde. Göz bebeğimiz çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin kendi branşlarına atanmış olmaları, kendi branşlarında öğretmenlik yapmaları onların mutluluğu demektir. Çocuklarımızın mutluluğunu sağlayacak öğretmenlerimizin mutluluğu ise kendi alanlarında çalışmalarını sağlayarak olur. Onun için, bir planlamanın yapılması, hangi alanda hangi öğretmenin istihdam edilmesi gerektiğine de sayı olarak karar verip bu sayının mutlaka kadro şeklinde açıklanması gerekmektedir."

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER

Burada, ücretli öğretmenlerin özellikle talebi bulunmaktadır. Ücretli öğretmenlerle ilgili net bir kadro açıklanmadı ama özellikle, son bir sene içerisinde ücretli öğretmenlik yapmamış ise -kadroya geçmek için ara vermiş olabilir on yıl ücretli öğretmenlik de yapmış olsa- bu öğretmenlerimizin kadroya geçişiyle ilgili bir engel bulunmakta. Bu engelin aslında kaldırılması gerekir çünkü bir düzenleme geldiyse ücretli öğretmenlerle ilgili tekrar son sene baz alınmamalı. Bir de KPSS'ye girmiş olması şartı var son sene içerisinde. Bunu da önceden bilmedikleri için, öğretmenler girmediği için, ücretli öğretmenler bundan istifade edememektedirler. Bunun da üzerinde durmamızda fayda var.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI

Engelli öğretmen adaylarımızla ilgili… Bir avuç engelli öğretmen adayımız var. Hepimiz, özellikle engelli öğretmenlerimizle alakalı aynı hassasiyeti elbette ki ortaya koyuyoruz ama iş, aslında işin çözümüne geldiği zaman, yeteri kadar elimizi taşın altına koyuyor muyuz, ona bir bakmak gerekiyor çünkü engelli öğretmenlerle ilgili bir düzenleme gelebilir ve tüm engelli öğretmenlerimizin ataması yapılabilir. Bu anlamda, özellikle buradan, engelleri olup… Bana göre hiç engel değil, engel aslında o kardeşlerimizi, öğretmenlerimizi anlamayanlarda. Onların atanmasıyla ilgili yüreğimizin kendileriyle bir olduğunu da söylemek istiyorum.

ATAMA BEKLEYEN DİĞER BÖLÜMLER

Farklı bölümler var. Bu bölümler aslında çok önemli bölümler. Emlak ve emlak yönetimi mezunu kardeşlerimizin durumu. Bugün yine bir heyet olarak geldiler. Emlak ve emlak yönetimi mezunu kardeşlerimizin alınması gereken alanlar var. Özellikle, bu bölümlerin olduğu işte Maliye Bakanlığından tutun Millî Emlake kadar onlara mutlaka bir kadro açılması gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı atama rakamı açıkladı ancak bunların dağılımıyla ilgili bir açıklama gelmediği için ortada büyük bir kargaşa var, karmaşa var insanların akıllarında. Bununla ilgili de mutlaka bir çalışma yapılması gerekmektedir.

BÜRO YÖNETİMİ VE ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ

Büro yönetimi ve çağrı merkezi hizmetleri alımları birbirinden mutlaka ayrılması gerekiyor, ayrı ayrı yapılması gerekiyor. İhtiyaç olduğu hâlde bir buçuk yıldır yine alım yapılmamakta.

ANESTEZİ TEKNİSYENLİĞİ

Anestezi teknisyenliği ve teknikerliği bölümlerinden mezun olan gençlerimiz… Bu bölümler aslında okullarda var, hâlâ bölümlerin varlığı devam ediyor, bu bölümlerden mezun vermeye devam ediyoruz ve mezun vermeye devam etmemize rağmen, atanamayan insanların yanına atanamayan ya da kadro alamayan insanlar sayıyla eklenmekte, çoğalarak devam etmekte.

PİCTES ÖĞRETMENLERİ

Suriyeli sığınmacı politikamıza baktığımızda şu an ülkemizde 3,5 milyonun üzerinde -bunların özellikle 500 bin civarında yeni doğanı mevcut- bunlarla ilgili bir eğitim öğretime ilave edilmiş olan PICTES öğretmenleri var. Bu öğretmenlerimiz o çocukların entegrasyonu noktasında bir çalışma yapmaktalar ancak ağustosta sürelerinin biteceği yönünde bir açıklama yapıldı. Bunu eğer bitirirsek yarın o çocuklar eğitimsiz bırakıldığı zaman özellikle ileride kendi çocuklarımızın, torunlarımızın başına bela olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmamız gerektiği için bu eğitim sürecinin devam etmesi gerektiğini mutlaka vurgulamak istiyorum.

BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ

Şimdi, özellikle balıkçılık teknolojisi mezunu kardeşlerimiz var. Üç etrafı denizlerle çevrili bir ülkemiz var. Nadide güzelliklere sahip, çok fazla millî projenin yapılabileceği bir ülkemiz olmasına rağmen bu kardeşlerimizle ilgili de bir planlama yapılmadığı için özellikle onların yine atanmaları noktasında veya kadro verilmesi noktasında uzun zamandan beri süren bir eksiklik söz konusu, bunun da mutlaka değerlendirilmesi gerekmektedir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GYS

İçişleri Bakanlığının 2018 yılında görevde yükselme sınavı yapmayı planlamaktadır. Bu sınav genel olarak dört yılda bir yapılmaktaydı ve üç yıl şef olarak görev yapan vatandaşımız düzenli olarak bu sınava girmekteydi. Ancak bu sene yapılması 2015 yılı sonunda şef olarak kazanan yüzlerce vatandaşımız müdürlük sınavına en az üç yıl şef olarak çalışma şartından dolayı girememiştir. Bu durum yüzlerce vatandaşımızın mağduriyetine sebep olmaktadır. Bu tip sistemler ve değişiklikler yapılırken aslında küçük hatalardan dolayı sistem tıkanmakta, bu tıkanıklığı gidermek için baştan planlamanın doğru yapılması gerektiği üzerinde de durmam gerekiyor.

AİLE BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kuruluşlarda çalışan sosyolog, öğretmen, sosyal çalışmacı, psikolog, hemşire, usta öğretici ve başka alanlarda çalışan ve yaklaşık 3 bin kişi olan bu meslek elemanları kadrolu meslek elemanlarıyla aynı işi yapmaktalar ve aynı belgeler imzalanmaktadır. Ancak ek ders karşılığı meslek elemanlığı yapmakta ve bunların resmî tatilleri bile bulunamamaktadır.

Onun için bu alanların tamamında aslında on dakika değil saatlerce konuşsak -önümüzde birçok sorun var bu şekilde ama- bunların hepsini belki detaylı bir şekilde önümüze serip tekrar bir değerlendirmemizde fayda var.”

Memur ve personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Saçma 1 yıl önce

Yav nasıl milletvekili bu kişi emlak yönetimi felan diyor adamlar 80 ile atandı.
Fen fakültesi 90 alsa anca hakkaride atanabiliyor.Sıfır kadro.
Mühendis,Fen Fakültesi vb. okumus zorlu bölüm mezunları aç aç........
Ülkemde böyle milletvekilleri istemiyorum.

Avatar
sınıfçı 1 yıl önce

ÖNCEDEN BİLMİYORLARSA BU TÜR AÇIKLAMALARI 2018 KPSS DEN SONRA YAPSALARDI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE KADROYU 2018 KPSS YE GİRSİNLER ONA GÖRE VERECEĞİZ DESELERDİ NEDİR BU SEÇİM AREFESİNDE YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ, HERKES SEÇİM ZAMANI İŞİ KARAMBOLE GETİRMEK İSTİYOR KİMSE SEÇİM UYANIKLIĞI YAPMAYA KALKIŞMASIN YEMEZLER, HERKES KPSSYE GİRSİN PUANI SIRALANSIN,BU İŞLER SIRAYLA ÖYLE PARAYLA OYLA DEĞİL,HA BÖYLE Bİ HAKSIZLIK YAPARLARSA DA SEÇİMLERDE BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALIRLAR BÜYÜLERİMİZİN Bİ LAFI VARDIR ACIRSANIZ ACINACAK DURUMA DÜŞERSİNİZ DİYE EY BİZİ YÖNETENLER UNUTMAYIN..

Avatar
Yusuf 1 yıl önce

İİBF mezunları ne olacak bunlara neden doğru düzgün bir kadro ayırmıyorsunuz hergeçen gün mezun sayımız artıyor ama. Ona uygun bir kadro ayırmıyorsunuz.

Avatar
Billur 1 yıl önce

İktisadi ve idari Bilimler fakültesinin halleri ne olacak onlardanda alım yok