ALMANYA'DAN ŞOK İLAN! İyi Derecede Kürtçe Bilen Ajan Alacaklar!

Almanya'nın son dönemlerde Türkiye'ye karşı aldığı tutum büyük tartışmalara neden olurken, kısa süre önce Alman İstihbarat Teşkilatının resmi sitesinden iyi derecede kürtçe ve türkçe bilen istihbarat personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Gündem 05.03.2017, 14:31
5702
ALMANYA'DAN ŞOK İLAN! İyi Derecede Kürtçe Bilen Ajan Alacaklar!

Almanya İyi Derecede Kürtçe ve Türkçe Bilen Ajan Arıyor!

Türkiye'ye yönelik son zamanlarda skandal kararlar alan Almanya, Türkiye'deki gündemi daha yakından takip edebilmek için kürtçe bilen ajan sayısında artışa gidiyor. Güneş gazetesinde yer alan habere göre; Almanya istihbarat birimleri için iyi derecede Türkçe ve kürtçe bilen personel alacak. Alman İç İstihbarat Teşkilatı (Bfv) resmi internet sitesinden ajan alımına dair bir ilan yayımladı. 

Söz konusu personel alımında İstihbarat teşkilatı içerisine yeni alımlar gerçekleştirileceği bildirilirken, başvuruda bulunacak kişilerin iyi derecede Almanca'nın yanı sıra Türkçe ya da kürtçe'nin kurmançi ya da Sorani lehçelerini bilmeleri gerektiği vurgulandı.  Adayların gündelik politik haberleri yakından takip etmeleri ve Türkiye'yi ilgilendiren konularda bilgi sahibi olması gerektiği vurgulanırken, Türkiye'nin bölücü terör örgütüyle mücadelesi sırasında yaptığı tüm hamleleri ve açıklamaları alman istihbarat servislerine bildirecek.

Konuya ilişkin yorumlarınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Kamudan haberler, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha da fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Yorumlar (2)
Ali 3 yıl önce
Yorum yazinca sanki yayinliyon kardeş
Pelin koca 3 yıl önce
Almanyanin serefsz oldugunu zaten biliyoruz.. Yillarca Avtupadaki Alevi ve Kurtleri Turkiyede Alevi Sunni ve Turk Kurt catismasi ciksin diye bilincli olarak yillarca destekledi. Almanyanin Urdunde kitabi arapcayi degil yerel halkin konustugu ammice denilien Arapcayi ogrenen ajanlati vardi. Maksat ortadoguyu karistirmak.. Turkiye ocin de ayni planlari yillardir yapiyorlar. Almanyaya karso uyanik olmak sart
kapalı