Ağrı'da Bölücü Teröristlerin Hain Planı Son Anda Engellendi

İçişleri Bakanlığı'nca kısa süre önce Tutak Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam İsa Erat'a suikast düzenlemek isteyen bölücü teröristler yakalandı.

Gündem 03.03.2017, 13:00 03.03.2017, 18:05
447
Ağrı'da Bölücü Teröristlerin Hain Planı Son Anda Engellendi

Kayyuma Suikast Girişimi Son Anda Engellendi 

İçişleri Bakanlığı tarafından Tutak Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Erkan İsa Erat'ı öldürmeye hazırlanan bölücü terör örgütü mensubu olduğu öğrenilen 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

 Ağrı Valiliği'nden konuya dair açıklama geldi! 

Ağrı Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Ağrı İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında, Tutak Belediye Başkan Vekili Kaymakam İsa Erat'a Suikast yapmayı planlayan 3 kişinin tespit edildiği bildirildi.

 Açıklama içerisinde 28 Şubat 2017 tarihinde şahısların adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendiği ve bölücü terörist olduğu öğrenilen r.o, i.o ve m.s.o isimli şahısların ekipler tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Terör örgütü mensuplarının evlerinde yapılan aramada 1 adet av tüfeği, 2 adet tabanca ve çok sayıda mühimmat ele geçirildiği öğrenildi. 

Kamudan haberler, son dakika gelişmeleri , ekonomi haberleri ve daha da fazlasını yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza almak için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Yorumlar (0)

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

kapalı