Adıyaman'da Deprem, Okulları Tatil Etti

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı. Adıyaman'da meydana gelen deprem nedeni ile okullar 3 Şubat 2017'de tatil edildi. detaylar...

Gündem 03.03.2017, 01:17
540
Adıyaman'da Deprem, Okulları Tatil Etti

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan açıklama kapsamında 2 Şubat 2017 tarihinde öğle saatlerinde meydana gelen deprem dolayısıyla okullar bir gün süre ile tatil edildi. 

2 Şubat 2017 tarihinde öğlen saat 14.00 sularında Adıyaman'da 5.5 şiddetinde deprem meydana gelmişti. Deprem şiddetinin 5.5, merkez üssünün Samsat olduğu, depremin yerin 11.3 km altında gerçekleştiği yetkililer tarafından açıklanmış, bu deprem ardından 3 artçı deprem daha olmuştu. Bu olaylar yaşanırken tüm Adıyaman halkı sokaklara ve okul bahçelerine döküldü. Büyük korku yaşayan halk, 15 saniye süren depremi evlerinin duvarlarındaki çatlaklar ile somut bir şekilde gördü.

Adıyaman 2 Şubat depremi Gaziantep, Batman, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta vatandaşlar tarafından hissedilmişti. Akşam saatlerinde Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama dahilinde okullar 3 Şubat 2017 günü tatil oldu. Öğrenciler bir gün süre ile okula devam etmeyecek. Gelişmeler için takipte kalınız. Bizlere sosyal medya hesaplarımızdan ve memur grubumuzdan ulaşabilirsiniz.

Memur grubumuza katılmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamız için ----> tıklayınız android mobil uygulamamız için ---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

Yorumlar (0)
kapalı