Yetkililere Çağrı: Bu Yangın Ne Zaman Sönecek?

Kamuda memur kadrosunda çalışan öğretmenler kurumlararası geçişte öğretmenlik yolunun tekrar açılması için devlet büyüklerine açık çağrı yapıyor ve sorunun artık görmezden gelinmemesini istiyor.

banner396

Yetkililere Çağrı: Bu Yangın Ne Zaman Sönecek?

Kamuda memur kadrosunda çalışan öğretmenler kurumlararası geçişte öğretmenlik yolunun tekrar açılması için devlet büyüklerine açık çağrı yapıyor ve sorunun artık görmezden gelinmemesini istiyor.

18 Mart 2015 Çarşamba 00:11
Yetkililere Çağrı: Bu Yangın Ne Zaman Sönecek?

Bu bir ilandır

Cumhurbaşkanımız

SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Başbakanımız

SN. AHMET DAVUTOĞLU

Milli Eğitim Bakanımız

SN. NABİ AVCI

Bizler Kamuda İtfaiyeci, Hizmetli, Şoför, Kaloriferci,Garson, Memur unvanlarıyla çalışan Öğretmenleriz.

31/08/2012 tarihinde Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU tarafından hiçbir açıklama yapılmadan KPSS ile atanmış memur öğretmenler için yüzde 3 oranında kısıtlı kontenjanla Kurumiçi ve Kurumlararası atama kaldırılırken; KPSS ile atanmadıkları halde Üniversitelerden araştırma görevlileri ve okutman kadrolarından halen kurumlararası geçiş açık olup, önümüzdeki günlerde özelde çalışan ve şartları uyan dershane öğretmenlerinin de 6528 sayılı Yasanın 12. maddesi kapsamında 1 Temmuz-1 Ağustos 2015 arasında mülakatla atanması planlanmaktadır. KPSS ile atanmayan dershane öğretmenleri, araştırma görevlileri vs sınavsız atanırken, Yönetmelik nedeniyle memur öğretmenler 2. kez KPSS girmek zorunda bırakılmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi "Bir gece yattık sabah kalktık baktık ki o yönetmelik yok."

Devletin asli vazifesi, memurunu ondan en üst düzeyde verim alacağı yerde çalıştırmakla yükümlüdür. Anayasa'nın 17.maddesi gereği, herkesin, yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahip olduğu, kamu hizmetinin bütünlüğü ve devamlılığı ilkesi gereğince, kamu görevlilerinin özel koşullarına göre verimliliklerinin en yüksek düzeyde olduğu ve hizmetinden en yüksek oranda yararlanılacak bir birimde çalıştırılmaları kamu yararına daha uygun olduğu gibi, memurların istediği bir alanda çalışmasının maddi ve manevi varlığının gelişmesine olumlu katkı sağlayacağı ve kamu hizmetinden beklenen faydanın artacağı da tabiidir.

Örneğin; Bir doktorun kalorifer yakması, Bir komutanın tuvalet temizlemesi, Bir Savcının hademelik yapması düşünülemez. Ama Biz Öğretmen olmamıza rağmen hademelik, memurluk, şoförlük, hasta bakıcılığı ve aklınıza ne gelirse tüm işlerde çalışmaktayız.

Bizler Öğretmeniz ama Kalorifer Yakıyoruz,

Bizler Öğretmeniz ama Tuvalet Temizliyoruz,

Bizler Öğretmeniz amaYangın Söndürüyoruz,

Bizler Öğretmeniz ama Hasta Bakıcılığı yapıyoruz,

Bizler Öğretmeniz ama Öğretmenlik dışında her şeyi yapıyoruz.

Nasıl Bir Doktor'un Yeri Hastane İse, Nasıl Bir Askerin Yeri Kışlası İse, Nasıl Bir Hakimin Yeri Adliye ise, Bir Öğretmenin Yeri de Okulu ve Sınıfıdır

Biz memur öğretmenler olarak ne mesleğimizde ilerleyebiliyor nede kariyer yapabiliyoruz. Bir öğretmen hademelik yaparak nasıl kariyer yapacaktır. Baş Hizmetli mi olacak, Yüksek Lisans Yapmış, Temizlikte Ustalaşmış Bir Hizmetli Mi Olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN; öğretmenlerden uzman yardımcısı alımına dair basında yer alan eleştirilere karşı bu kişilerin KPSS ile alındığını ve bir daha sınava sokmaya gerek olmadığını beyan etmiştir. Ayrıca dershane öğretmenlerinin mülakatla alınacağı açıklanmıştır. Bizler de kamuya KPSS ile atanan öğretmenlik mezunu devlet memurlarıyız Ama bize KPSS tek şart olarak sunulmaktadır.

Bir Memur Öğretmenin her gün 8-5 mesaiye giderek çalışmak zorunda olması, birde KPSS çalışmasınıve ilk atamacı öğretmenlerle yarışmasını ve başarılı olmasını beklemek imkansızdır. Diğer adaylarla aynı kulvarda ve eşit şartlarda yarışamadığımız gayet açıktır. Bir koltukta iki karpuz taşınmaz. Ya işimizi sekteye uğratıp KPSS çalışacak yada KPSS yi bırakıp temizliğimize bakacağız.

Ayrıca uzmanların belirttiği üzere 3 yıl sonra atanamayan öğretmen sayısının 800.000 olacağı tahmin edilirken, Milli Eğitimi Bakanlığının bu kadar kişiyi ataması olanaksızdır. Çünkü geriye kalan boş kontenjanların sayısının sadece 120.000 olduğu bilinmektedir. Geriye kalan 700 Bin öğretmen adayının evine, eşine, çocuğuna ekmek götürmesi gerekmektedir. Bu kişiler öğretmenlik dışında mesleklere mecburen atanacak ve memur öğretmen olacaklardır. Şuan az gibi görünen sayımız her gün her geçen dakika artmaktadır. Bu düzenlemenin yapılması hem Bakanlığı hem de geleceğe ve hayallerine kavuşmayı bekleyen tüm öğretmen adaylarını ilgilendirmektedir.

Düzenlemeye karşı çıkan ilk atamacı öğretmen adaylarının sayısı en fazla 5 bindir. Çünkü bizlere verilen eski yönetmelikte belirtilen %3 kontenjan en fazla 1200 kişi atanabilmektedir. 700 bin atanamayan öğretmeni düşünmek yerine 1200 kişiyi düşünmek vicdansızlıktır. Yıllarca emek edip bitirdikleri üniversiteleri amale, hademe, itfaiyeci, hasta bakıcı, memur ve daha adını sayamadığımız mesleği icra etmek zorunda bırakılmaktadır.

28 Şubat mağdurlarının haklarının iade edildiği, İmam Hatip Lisesi ve Meslek Liselerinin haklarının iade edildiği , engelli memur öğretmenlerin haklarının iade edildiği gibi biz kamuda memurluk yapan öğretmenlerinde haklarının iade edilmesini bekliyoruz.

Öğretmenliğe geçişimizde devletimize mali açıdan külfetimiz olmadığını belirterek;

Çalışmaları sonlanmak üzere olan yakında yayımlanacak yeni Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde, 2012 Yönetmeliği ile kaldırılmış bulunan 2010 Yönetmeliğindeki Hizmet Süresi Üstünlüğüne Dayalı İlk Atama Çeşitlerinin Yeniden Yürürlüğe Konulmasını ve bundan sonra yapılacak öğretmen atamalarında öğretmenliğe geçişimizin yapılarak mağduriyetimizin giderilmesi hususunda şahsınıza olan inancımız tamdır. Saygılarımızla arz ederiz.

"31 Ağustos 2012 tarihi Memur Öğretmenlerin 28 Şubat'ıdır"

Memur Öğretmenler Platformu

Bu Linkten Hazırlamış Olduğumuz Videomuzu İzleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GtMjZu14Xck

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 18.03.2015 00:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Güray ARSLAN 3 yıl önce

yüksek kpss puanlarıyla memurluk kazanmak zorunda bırakılmış, öğretmenlik ataması yapılmamış memuröğretmenleri̇n "mezuniyet tarihleri önceliği" veya "emekliliğe esas toplam hizmet süresi " veya "ssklı öğretmenlik & öğreticilik süreleri + memuriyet süreleri" ölçütlerine göre kendi aralarındaki sıralamayla meb öğretmen kadrolarına geçişleri anayasal aile birliğinin korunması adına 30 ve üzeri yaştakiler için zorunlu hizmetten muaf tutularak sağlanmalıdır!..

2015 yılı içinde özelde çalışan dershane öğretmenlerinin kpsssiz olarak meb öğretmen kadrolarına ataması yapılacaktır!..

"28 şubat mağduru" olarak adlarılan kişiler, sadece bir dilekçeyle kpsssiz olarak meb öğretmen kadrolarına alınmıştır!..

kpss ile atanmadıkları halde üniversitelerden araştırma,öğretim görevlileri ve okutman kadrolarından meb öğretmen kadrolarına kurumlar arası geçişin önünde engel yoktur!..

yine kpsssiz milli sporcuların mebe öğretmen olarak alımı sürmektedir!..

banner389

banner394