Türkiye Gençlik Teşkilatının Kuruluş Amacı

Türkliye Gençlik Teşkilatı, sessiz çoğunluğun sesi olabilmek için, dürüst, erdemli, maneviyatı güçlü, ahlaklı, inançlarına sahip çıkan, inçlarını yaşayan ve yaşatan, bilinçli, tarihini, kültürünü medeniyetini bilen, yaşayan ve yaşatan gençlik için kuruldu.

Türkiye Gençlik Teşkilatının Kuruluş Amacı

Türkliye Gençlik Teşkilatı, sessiz çoğunluğun sesi olabilmek için, dürüst, erdemli, maneviyatı güçlü, ahlaklı, inançlarına sahip çıkan, inçlarını yaşayan ve yaşatan, bilinçli, tarihini, kültürünü medeniyetini bilen, yaşayan ve yaşatan gençlik için kuruldu.

24 Ocak 2015 Cumartesi 08:05
Türkiye Gençlik Teşkilatının Kuruluş Amacı
Türkliye Gençlik Teşkilatı, sessiz çoğunluğun sesi olabilmek için, dürüst, erdemli, maneviyatı güçlü, ahlaklı, inançlarına sahip çıkan, inçlarını yaşayan ve yaşatan, bilinçli, tarihini, kültürünü medeniyetini bilen, yaşayan ve yaşatan gençlik için kuruldu.

 Türkiye Gençlik Teşkilatı Kuruluş Amacı;

Sağ Duyulu Gençleri bir araya getirmek, Bir araya gelerek birlik olmak diri olmak ve iri olma yolunda gayret göstermek.
Genel Başkanımız Hakan POLAT'ın 2 buçuk yıl önce Akyurtta yaktığı meşale Hamdolsun Tüm Türkiye'ye yayıldı. Türkiyenın Her yerinde her köşesinde Sağ duyulu genç yetiştirmek gençleri birlik içinde olmak ve TURKİYE'yi daha ileri seviyelere taşımak için canla başla Çalışmak.

Türkiye Gençlik Teşkilatı tamamen bağımsız, hür ve özgür iradeyle harekete geçmiş ve kurulmuş milli bir teşkilattır, hiçbir zümreye, gruba, partiye vs yapılara ve/veya yapılanmalara bağlı değildir.
Türkiye Gençlik Teşkilatı yeni Türkiye'de sorumluluk ve görev bilinci içerisinde, milli ruh taşıyan, tek yürek olmak isteyen, 5000 yıllık tarihine sahip çıkmak isteyen, 1400 yıldır taşıdığı sancağın sorumluluğunu bilen, Anadolu'nun bağrında yetişmiş, bir olmak isteyen, iri olmak isteyen, diri olmak isteyen vatansever yiğitlerin özverili çalışmaları neticesinde kurulmuş milli bir teşkilatıdır.
Türkiye Gençlik Teşkilatı; büyüyen ve yenilenen Türkiye'de, inançlarının ve kültürünün ışığında, evrensel ve insani ilkeler çerçevesinde,  iyi niyetle doğru ve yararlı işler yapan, dürüst ve erdemli davranışlar sergileyen herkesin destekçisidir. Türkiye gençlik teşkilatı, şer odaklara hizmet eden, kötü niyetlerle yanlış ve yararsız işler yapan, düşmanca ve saldırgan tutum ve davranış sergileyerek Türkiye'nin büyümesine ve gelişmesine engel olan herkesin karşısındadır.
Türkiye gençlik teşkilatı;
  • Barışın tarafındadır,
  • İhtiyaç sahiplerinin yanındadır,
  • Sessiz çoğunluğun sesidir.
  • Türkiye gençlik teşkilatı;
  • Kardeşlik bilinci içerisinde,
  • Bildiğini bilen bilmediğini de bilen, tarihini, kültürünü ve inançlarını yaşamak ve yaşatmak isteyen, birlik içinde birlikte dirilmek isteyen gönül dostu yiğitlerin teşkilatıdır...

Genel Başkanımız Hakan POLAT beyin TGT için Sözleri:


Öncelikle sizlere selam vermek istiyorum, allahın selam sizlerin üzerine olsun barış sizi kuşatsın ve sizlerin huzurunda resulü ekrem hz Muhammed SAV’e selam olsun. Sadakatin sembolü hz Ebubekire selam olsun adaletin sembolü hz Ömere selam olsun terbiyenin sembolü hz Osmana selam olsun islamın kılıcı hz Aliye selam olsun. İslamın sancaktarlığını yapmış Selçukluya ve Alparslana selam olsun. Devleti Aliyeyi Osmaniyeye ve kurucusu Osman gaziye selam olsun. Peygamber övgüsüne mazhar olmuş istanbulun fatihi Fatih Sultan Mehmet hana ve O'nu yetiştiren ak şemsettine selam olsun. Yavuza Kanuniye Abdulhamit hana selam olsun. Medeniyetimizin öncüsü bütün sultanlara bütün hanlara selam olsun. Büyük komutan gazi Mustafa Kemale selam olsun. Ve yeni Türkiyeyi inşaa eden sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana selam olsun. Sayın başbakınımız Ahmet Davutoğlına selam olsun. 36 devlet kurmuş medeniyetimize selam olsun. İstanbula ankaraya antalyaya erzuruma diyarbakıra trabzona konyaya şanlıurfaya 81 vilayete selam olsun. Bosnaya arnavatluğa kosovaya makedonyaya selam olsun. Kırıma kıbrısa azerbaycana musula erbile kerküke halepe ve şama selam olsun. Gazzeye filistine selam olsun kazakistana kırgızistana türkmenistana selam olsun. Çin seddinden Adriyatik denizine kadar kardeşlerimize selam olsun. İnanmış bütün müminlere selam olsun. İnsanlığa selam olsun.

 

Bugün burada türkiye gençlik teşkilatını tanıtmak için toplanmış bulunuyoruz. Yıllardır kardeşliğin birliğin oluşması için özlem duyuyoruz. Yeni türkiyenin inşaa edildiği şu günlerde teşkilatımız rolünü alacaktır. Teşkilatımızın kurulmasına allah siz değerli kardeşlerimize nasip etti. Bir yıllık yoğun çalışmalar neticersinde teşkilatımızın kuruluşu elhamdülillah tamamlandı.

 

Sessiz çoğunluğun sesi olabilmek için, dürüst, erdemli, maneviyatı güçlü, ahlaklı, inançlarına sahip çıkan, inçlarını yaşayan ve yaşatan, bilinçli, tarihini, kültürünü medeniyetini bilen, yaşayan ve yaşatan gençlik için kurulduk.

Mazlumun yanında duran, yardımsever, paylaşımcı, özverili, insana insanca değer veren gençlik için kurulduk.

 Okuyan üreten, çalışan, bildiğini bilen, bilmediğini de bilen gençlik için kurulduk.

İman dolu yüreği ile tarafı barış olan, kardeşliğini yaşatacak, birliğini ve beraberliğin i ilelebet muhafaza edecek gençlik için kurulduk.

Oyuna gelmeyen, tuzağa düşmeyen, basireti açık, cesaretli, zalime dur diyen, düşmanla mücadele eden, kötülükle mücadele eden, iyiliği yaymak isteyen gençlik için kurulduk.

Adaletli, saygılı, sevgi dolu, hak ve hukuk bilincine sahip, hakkaniyetli, kişisel servet peşinde koşmayan, servetinde başkalarınında hakkı ve hukuku olduğunu bilen gençlik için kurulduk.

İlimden ve bilimden nasibini almış, liyakat sahibi, fikir sahibi, düşünen, fikir üreten, sorumluluklarının bilincinde olan gençlik için kurulduk.

Evrensel kurallar içerisinde inançlarının öğrettiği ilkeler doğrultusunda yaşayan ve yaşatan gençlik için kurulduk.

Yukarıda belirttiğim belirli amaçlar doğrultusunda teşkilatımız başta büyüklerimin ve siz değerli dostlarımın emek veren kardeşlerimin katkıları doğrultusunda çalışmalarımıza bugünden itibaren başlamış bulunuyoruz.

Çalışmalarımızı yaparken çatışmadan uzak, yapıcı, nefret dilinden uzak, kötü söz ve davranışlardan uzak, kucaklayıcı bir şekilde yapmalıyız.

İyi söz ve iyi davranışlar bizim kimliğimizi oluşturacaktır. Aslan yattığı yerden belli olur. Biz davranışlarımızla örnek olmalıyız ki vereceğimiz hesapta kolay olsun.

Her zorlukla birlikte muhakkak bir kolaylık vardır. Girdiğimiz yol zorlu bir yol. Ama biliniz ki iyi niyetimizi koruduğumuz sürece allah işimizi kolaylaştıracaktır.

Son olarak teşkilatımız kuruluş amaçlarına uygun olarak çeşitli konularda çalışmalar yapacaktır. Boş durmayacağız. Durmadan yolumuza devam edeceğiz. Bir olacağız iri olacağız ve diri olacağız.

6 aralıkta Kırıkkale'de kerbela günleri çalışmamız var, Nihat Hatipoğlu hocamızın katılımlarıyla gerçekleşecek söyleşiye hepinizi bekliyoruz.

Ayrıca 18 mart Çanakkale için çok değerli ve kapsamlı bir projemiz olacak istişarelerimiz devam ediyor, siz değerli kardeşlerimizinde fikirlerine ihtiyacımız var.

 Kuruluş Amacımız Sağ Duyulu gençleri bir araya toplamak ve Birlik Olmak.

FAALİYETLER

Sarıkamıs Sehitlerini Anma programında Turkıye Gençlik Teskilatı Bas Danısmanı Seyfettin BOGAZLI ve Istanbul Basaksehir İlcesi Sorumlusu Fatih Gok Katıldılar.
8,5 Km lik Sehitler için Yuruyus programında Protokolle Beraber yuruyuse katıldılar. Sarkamıs Beledıye Baskanı Sayın Koksal TOKSOY bey efendiyle de Sarıkamısa  TGT olarak ne atabiliriz istişaresi yaptılar.

Yuruyuş programının ardından Sarıkamıs Belediye Baskanını Makamında ziyaret ederek Sarıkamıs ile ilgili istişareler yapıldı, akabinde Sarıkamışta TGT olarak yapacağımız Sarıkamış Esnafını Turızm ve Turıst diyalogları hakkında bilgilendirme ve gençlere , esnafa İngilizce Rusça kurs verme projesı hakkında Sarıkamış Bediyesinden Tam Destek Aldılar.
Oxford Ödüllü TGT Baş Danısmanı Seyfettin BOGAZLI Ayrıca Kendi Memleketi Olan Sarıkamış için Yurtdışında Gönüllü Tanıtım Temsilcisi olacak.

Aynı Zaman da TGT Olarak SARIKAMIŞ ta temsilciler ve TGT Sarıkamış Teşkilatlanması için TGT Bas Danımanı Seyfettin BOGAZLI Sarıkamış Ziraat Odası Başkanı Nesım GOK, İl ozel İdare Muduru Osman Cengiz ve Sarıkamışlı Gençlerle toplanarak Teşkilatlanmanın startını verdi.

Sarıkamışı daha iyi tanıtmak ve ileriye emin adımlarla götürmek için hep beraber çalışacaklarını belirtiler.

Ayrıca TGT Bas Danısmanı ve İstanbul Basaksehir sorumlusu TGT Adına Sarıkamı Harekatı , Kafkas Cephesi vb Kitapların Yazarı ve Kazım Karabekir Pasanın torunu olan ve Sarıkamış Şehitleri için ilk Anıtın açılmsına vesile olan Yrd Doç Nurhan AYDIN Hocayı Universitesinde Makamında Ziyaret ederek istişareler de bulundu.

yeni projelerimiz;

- Sarıkamış Resim Sergisi ( Ankara ) ( Koordinatör Seyfettin Bogazlı, Hakan POLAT
- Sarıkamış Harekatında Rusların Osmanlı Ordusuna Ait olan Sancağı Rusyaya götürmeleri ardından  Sancağımızı yeniden tekrar Rusya'dan  Turkiye'ye geri getirilmesi projesi. ( Koordinatör : Seyfettin BOGAZLI - Yrd. Doç. Nurhan AYDIN -Hakan POLAT
- Çanakkale Şehitleri için Yürüyüş Projesi ve benzeri projeler.

Son Güncelleme: 24.01.2015 08:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali akkuş 4 yıl önce

türkiye gençlik teşkilatı geleceğin milli ve manevi değeri yüksek
yöneticilerini yetiştirecek inşAllah. kendilerine başarılar iliyorum

Avatar
Yaşar Keskin 4 yıl önce

başarilar temenni ediyorum

Avatar
kenan aslan 4 yıl önce

Hataydan selamlar, basarilar