Sağlık Bakanlığı Tarafından DHY Yer Değişikliği Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülüğü Yer Değişikliğine dair duyuru yayınladı. İşte detaylar

banner396

Sağlık Bakanlığı Tarafından DHY Yer Değişikliği Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülüğü Yer Değişikliğine dair duyuru yayınladı. İşte detaylar

10 Aralık 2014 Çarşamba 14:24
Sağlık Bakanlığı Tarafından DHY Yer Değişikliği Duyurusu
  Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülüğü Yer Değişikliğine dair duyuru yayınladı. İşte detaylar

6514 sayılı Kanunun 43. Maddesi İle 3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek-4 üncü maddesinin 2 nci Fıkrasına Eklenen Hüküm Kapsamında Yapılacak Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Yer Değişikliği Kurası İlan Metni

6514 sayılı Kanunun 43 üncü maddesi ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek- 4 üncü maddesinin 2 nci fıkrasına eklenen "Ancak beşinci ve altıncı grup ilçe merkezlerine bağlı yerleşim yerleri ile Bakanlar Kurulunca tespit edilecek il merkezi ve il merkezlerine bağlı yerleşim yerlerinde Devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirenler, tekrar Devlet Hizmeti Yükümlüsü olduklarında istekleri dışında bu yerlere atanamazlarhükmü gereği aşağıdaki esaslar ve ilan edilen takvim çerçevesinde ilgili maddeden yararlanmak isteyen personel için bir defaya mahsus olmak üzere PBS (personel bilgi sistemi) üzerinden ön başvuru alınarak noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yeniden yerleştirme işlemi yapılacaktır.

1- Kura yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

2- Kura sonuçları kura günü internet adresinde ilan edilecektir.

3- Kura sonucu yerleşenlere ait atama işlemleri hakkındaki tebligat yerine geçecek ilan, internet adresinde yayımlanacaktır. İlgililerin atamaları ve atama tebligatları, ilan tarihinden itibaren yapılmış olur.

4- Yükümlülerin göreve başlamalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63'üncü madde hükümleri ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu hükümleri dikkate alınır.

GENEL ESASLAR:

1- Bu kuraya, 2014/6918 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmiş olan iller (Ek-1 liste) ile Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasında yer alan 5. ve 6. grup ilçelere (Ek-2 liste) bağlı yerleşim yerlerinde evvelce Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olup 55,56,57,58,59 uncu Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kuralarında yine bu yerlere ataması yapılan ve kura tarihi (22.01.2015) itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bitmemiş olanlar istekleri dahilinde başvurabileceklerdir.

2- Başvuruda bulunacak adaylar öncelikle elektronik ortamda PBS üzerinden kura ön başvuru formunu doldurup kesinleştirecektir.

3- Ön başvuru formlarının elektronik ortamda incelenmesi neticesinde uygun görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte ilan edilen takvim çerçevesinde tebligat yerine geçmek üzere PBS üzerinden ilan edilecek, elektronik ortamda itirazlar alınacak ve neticeleri internet adresinde ilan edilecektir.

4- Kura ön başvurusu değerlendirilip kabul edilenlerin isimleri ile bu kura için açılan münhal yer listesi internet adresinde ilan edilecek ve kişiler PBS üzerinden açılan münhal yerlere ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir.

5- PBS üzerinden tercih başvurularını kesinleştirdikten sonra tercih formunun çıktısını çalıştıkları kurum amirine veya notere onaylatacaklardır.

a)Onaylatılan tercih formları ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhıye /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını kendisi veya noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

6- Onaylı tercih formu ile PBS kayıtlarındaki tercihler arasında farklılık bulunduğu takdirde adayın tercihleri geçersiz sayılacaktır. Tercih bildirmeyen, hatalı form gönderen, tercihlerine yerleştirilemeyen ve tercihleri geçersiz sayılanlar boş kalan münhal yerlere genel kura ile yerleştirileceklerdir.

7- Kura tarihi (22.01.2015) itibariyle DHY tamamlanmış olan personelin atama işlemi yapılmayacaktır.

8- İlan metninde belirtilen şartları taşımayan adaylar kura sonucu yerleşmiş olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılanlardan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atamaları iptal edilecektir.

Kura Takvimi

6514 sayılı Kanunun 43. Maddesi İle 3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek-4 üncü maddesinin 2 nci Fıkrasına Eklenen Hüküm Kapsamında Yapılacak Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Yer Değişikliği Kurası Takvimi

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

10 Aralık 2014 Çarşamba

43. Madde Kapsamında mazereti bulunanların PBS üzerinden ön başvurularının yapılması

19 Aralık 2014 Cuma Saat 18:00' a kadar

2

26 Aralık 2014 Cuma

İnceleme neticesinde başvuruları ret olanların ilanı

3

26 Aralık 2014 Cuma

İnceleme sonrası başvurusu ret olanların itirazlarının alınması

29 Aralık 2014 Pazartesi Saat 18:00' a kadar

4

02 Ocak 2015 Cuma

Kuraya gireceklerin isim listesinin ilanı

5

09 Ocak 2015 Cuma

Münhal yerlerin ilanı

6

09 Ocak 2015 Cuma

Tercih başvurularının alınması

14 Ocak 2015 Çarşamba Saat 18:00' a kadar

7

20 Ocak 2015 Salı Saat :18:00' a kadar

Kura başvuru evraklarının son teslim tarihi

8

22 Ocak 2015 Perşembe KURA TARİHİ

Yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

 

EK'LER İÇİN TIKLAYINIZ
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 10.12.2014 14:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394