Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

Resmi Gazete' de Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik yapılacağını bildiren bir değişiklik tebliği yayımlandı.

Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

Resmi Gazete' de Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik yapılacağını bildiren bir değişiklik tebliği yayımlandı.

27 Nisan 2016 Çarşamba 10:34
Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapıldı
 Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

Kamu İhale Genel Tebliği, Resmi Gazete' de yayımlanan Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ kapsamında değişikliğe uğratılmış oldu. İlgili tebliğ, Resmi Gazete' de Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ başlığıyla kamuoyu ile paylaşıldı. Bu noktada ilgili tebliğin tam haline kpsscafe.com.tr adresimizde erişebilirsiniz.

Resmi Gazete' de 27 Nisan 2016 ve 29696 sayısı ile yayımlanan Kamu İhale Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğe aşağıda göz atabilirsiniz.

Kamu İhale Kurumundan:


KAMU İHALE GENEL TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ


MADDE 1 – 22/8/2009 tarihli ve 27327 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu İhale Genel Tebliğinin 17 nci maddesinin 17.3.1 numaralı alt maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine “5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamındaki çalışmasından dolayı yasal ödeme süresi geçmiş prim ve sosyal güvenlik destek primi borçları” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borçları” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2 – Aynı Tebliğin 17 nci maddesinin 17.3.1 numaralı alt maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendine “5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı sayılmasından veya sosyal güvenlik destek primi ödeme yükümlülüğünden doğan yasal ödeme süresi geçmiş prim, sosyal güvenlik destek primi borçları” ibaresinden sonra gelmek üzere “ile 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borçları” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3 – Aynı Tebliğin 17 nci maddesinin 17.3.2 numaralı alt maddesinin birinci fıkrasının (7) numaralı alt bendine “sosyal güvenlik destek primi borçları” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borçları” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 4 – Aynı Tebliğin 17 nci maddesinin 17.3.2 numaralı alt maddesinin birinci fıkrasının (8) numaralı alt bendine “sosyal güvenlik destek primi borçları” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve 5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki genel sağlık sigortası prim borçları” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 5 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Tebliğ hükümlerini Kamu İhale Kurumu Başkanı yürütür.

Yukarıda belirtilmiş olan tebliğ, yayımlandığı tarih itibariyle yürürlükte bulunmaktadır. Tebliğin hükümlerini Kamu İhale Kurumu Başkanı yürütecektir. En güncel tebliğlere ve yönetmelik bilgilerine ilk ulaşan siz olmak isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.Son Güncelleme: 27.04.2016 10:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.