Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik

Resmi Gazete' de ilgili üniversitesenin sınav yönetmeliği ile ön lisans ve lisans yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmelik yayımlandı.

banner396

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik

Resmi Gazete' de ilgili üniversitesenin sınav yönetmeliği ile ön lisans ve lisans yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmelik yayımlandı.

13 Nisan 2016 Çarşamba 09:29
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik
 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik

Bugün tarihli Resmi Gazete' de Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanmış bulunmaktadır. İlgili yönetmeliğe Resmi Gazete' nin 29638 sayılı yayımından erişilebilmektedir.

Bizlerde kpsscafe.com.tr olarak sizlere ilgili yönetmelikte değişiklik yapılmasını bildiren yönetmeliği ulaştırıyoruz. En güncel kamu haberleri ve kamu ilanlarından haberdar olmak için kpsscafe.com.tr adresini sıklıkla ziyaret etmenizi öneriyoruz.

MADDE 1 – 19/6/2012 tarihli ve 28328 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin dokuzuncu fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve sekizinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.
“(9) Bir yarıyılda ilk defa alınan derslerden en fazla 30 AKTS kredisi ders alınabilir. Ancak ders tekrarı durumundaki öğrenciler; başarısız dersleri ve/veya not yükseltmek amaçlı tekrar alınan derslere kayıt olmak koşulu ile bir yarıyılda en fazla 46 AKTS kredisi kadar ders alabilir.”
MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.
MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(4) Öğrenciler, başarılı olamadıkları dersleri almak koşuluyla ve/veya not yükseltmek amacıyla tekrar aldıkları derslerle birlikte bulundukları yarıyıldan ders alabilirler. Bu durumdaki öğrencilerin alabilecekleri derslerin toplamı, ortak zorunlu dersler ile teorik ve uygulamalı dersler dâhil, her yarıyıl için haftada 46 AKTS’yi geçemez.”
MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 24 üncü maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(5) Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında, ön koşullu derslerin koşulunu yerine getirmek şartıyla; genel not ortalaması 2.50 ve üzeri olan öğrenciler üst yarıyıldan/yıldan 12 AKTS ders alabilirler.”
MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 40 ıncı maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(1) Ara sınav, mazeret sınavı, yarıyıl sonu sınavı, yılsonu sınavı, bütünleme sınavı ve tek ders sınavı sonuçlarının sınavların bitiş tarihinden itibaren en geç bir hafta içerisinde elektronik ortamda ilan edilmesi zorunludur. Ancak Senato kararıyla sınavların ilan tarihlerinde değişiklik yapılabilir.”
MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi kayıt yaptırmış olan öğrenciler tâbi oldukları müfredattaki dersleri almak koşuluyla bu derslerin kredi ve AKTS’si üzerinden mezun edilir. Bu öğrencilere belirtilen hususların dışında bu Yönetmelik hükümleri uygulanır. Ancak uyumları ile ilgili olarak Senato düzenleyici kararlar alabilir.”
MADDE 7 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 8 – Bu Yönetmelik hükümlerini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü yürütür.

Yukarıda yer alan yönetmelikte değişiklik yapılmasını bildiren yönetmelik hakkında tüm bilgilere kpsscafe.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirerek de en güncel kamu haberleri ve kamu personeli alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Facebook sayfamızı beğenerek, kamuda bir adım önde olan siz olabilirsiniz.


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 13.04.2016 09:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394