9 Ocak 2015 okullar tatil mi?

Hangi illerde okulların tatil edildiği açıklandı... Okullar bir çok ilde tatil edildi...

9 Ocak 2015 okullar tatil mi?

Hangi illerde okulların tatil edildiği açıklandı... Okullar bir çok ilde tatil edildi...

08 Ocak 2015 Perşembe 20:28
9 Ocak 2015 okullar tatil mi?
Hangi illerde okulların tatil edildiği açıklandı... Nevşehir'de okullar tatil,

Isparta'da okullar tatil,

Bitlis'te okullar tatil,

Düzce'de okullar tatil ve Karabük, Afyonkarahisar, Bingöl, Konya Samsun, Sakarya Ordu, Zonguldak, Giresun, Bolu, Van, Kayseri illerinde okullar tatil edildi...

 Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan verilere göre hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağının beklendiği belirtildi.
"9 Ocak 2015 tarihinde (Cuma) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Valilik, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle dün ve bugün de eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı.

NEVŞEHİR
Nevşehir merkez ve ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi. 

Bolu'da okullar tatil, 
Bolu'da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde hafta başından beri süren olumsuz hava koşulları yüzünden il genelinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

Bartın'da okullar tatil,
Kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verilen Bartın'da okullar yarın da tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğün'den yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde tüm okullar cuma günü tatil edilmiştir" denildi.

MUŞ (BULANIK)
Bulanık ilçesinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edilmesi kararlaştırıldı. Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Edip Deniz, etkisini artırarak devam ettiren kar nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verildiğini bildirdi.

Çorum'da okullar tatil, 
Çorum'da, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde Milli Eğitim Müdürlüklerince taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Uşak'ta okullar tatil, 
Uşak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.

Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, hava şartları, yağış durumu, sıcaklık değerleri ve en son meteorolojik veriler ışığında il genelinde etkili olması beklenen aşırı soğuklar nedeniyle 8-9 Ocak'ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm eğitim kurumları, özel rehabilitasyon merkezleri, dershaneler, etüt merkezleri ile diğer kreş ve okul öncesieğitim kurumlarının tatil edildiği bildirildi. 

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile, engelli, diyaliz hastaları, kanser hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan personelin de iki gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

Şırnak'ta okullar tatil,
Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerde okullar 2 gün tatil edildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün etkili olan ve yarın da sürmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarının 8-9 Ocak tarihlerinde tatil edildiği belirtildi.

Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez, bağlı belde ve köylerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin, iki gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

ISPARTA
Isparta'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün ara verildi. 

Daha önce Yalvaç, Gelendost ve Atabey ilçeleri için açıklanan tatil kararı, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine genişletildi. Buna göre, Isparta kent merkezi ile tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Ocak 2015 tarihlerinde ara verildi. 

BİTLİS
Bitlis'in Hizan ilçesinde, kar yağışı ve hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi

Hizan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, yatılı okullar hariç ilçe merkezi ve bağlı köylerde Perşembe ve Cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, kamu ve kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin 2 gün süreyle idari izinli sayılacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

DÜZCE
Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

KARABÜK
Karabük Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar'da kar yağışı sonrası oluşan aşırı buzlanma nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesine karar verildiği kaydedildi.

BİNGÖL
Bingöl'de kar yağışı nedeniyle kent genelindeki okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yaptığı açıklamada, soğuk ve don nedeniyle merkez ve bağlı tüm okullarda yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edilmişti.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

SAMSUN
- Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık, Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.

Açıklamada, Çarşamba ilçesindeki Gülören, Kabaceviz, Gökçeçakmak, Ağcagüney ilk ve ortaokulları, Ağcagüney ÇPL ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat ilkokullarında, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere, Yazılar, Kibarlar, Sarıyurt, Çınaralan, Antyeri, Çırakman Şehit Hayri Alkan ilkokulları ile Yaylageriş, Büyüklü, Güzelyurt, Yağbasan, Kahyalı, Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet ve Kutlukent Şehit Uğur Birinci ilk ve ortaokullarında eğitime bir gün ara verileceği, Tekkeköy'de taşımalı eğitim gören öğrencilerin ise idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Yakakent ilçesinde de daha önce köy statüsündeki mahallelerin okulları ile taşımalı eğitim veren okullarda yarım eğitim öğretim yapılmayacak.


KONYA - KARAMAN - AKSARAY
Kar yağışı, tipi ve beklenen don olayı nedeniyle Konya, Karaman ve Aksaray'da okullar cuma günü de tatil edildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi.

Böylece, Konya'da iki gündür tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak.

Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin cuma günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Aksaray ve Karaman'da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

SAKARYA
Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Kent genelinde iki gündür tüm okullar tatil edilmişti.

ORDU
Ordu'da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş'taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.

ZONGULDAK
Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelindeki okullar yarın tatil edildi.

Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

GİRESUN
Giresun'da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler hariç Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

BOLU
Bolu'da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde hafta başından beri süren olumsuz hava koşulları yüzünden il genelinde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

VAN
Van Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Özalp ve Saray ilçelerinde 9 Ocak Cuma günü okulların tatil edildiği belirtildi.

KAYSERİ
Kayseri Valiliği, Meteoroloji 7'nci Bölge Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporu ile alınan veriler kapsamında, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüş nedeniyle il genelinde eğitim-öğretime yarın da ara verildiğini açıkladı.

Vali Orhan Düzgün, İl Sağlık Kurulu'nu başkanlığında topladı. Valilikte yapılan toplantı sonunda il genelinde eğitime 1 gün daha ara verilmesi kararlaştırıldı. Vali Düzgün, şöyle dedi:

"İlimizde kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün devam ederek bu gece ve yarın sabah sıfırın altında 19 dereceye düşecek olmasının beklenmesi nedeniyle buzlanma ve don olayı ile ilgili olarak trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 9 Ocak 2015 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında Kayseri ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür." 

vatan
Son Güncelleme: 08.01.2015 20:38
Anahtar Kelimeler:
ocak 2015 okullar tatil mi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sedef kalemciler 5 yıl önce

valim bazi illere yaptinda zaten okulun son gunune kadar tatil yaptin 1gun daha yapsan ne olur bee valim bi istanbula yapmadin ya

Verification: 1ba45668fa4004d3