EKPSS ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na atananlar dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı EKPSS 2015/2 ile kuruma yerleşen adaylardan isteyeceği belgeleri açıkladı.

banner396

EKPSS ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na atananlar dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı EKPSS 2015/2 ile kuruma yerleşen adaylardan isteyeceği belgeleri açıkladı.

22 Aralık 2015 Salı 16:43
EKPSS ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na atananlar dikkat!
 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı EKPSS 2015/2 ile kuruma yerleşen adaylardan isteyeceği belgeleri açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca yapılan 2015/2 yerleştirme sonuçlarına göre 16 Aralık 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na atananlar adaylardan istenilecek belgeler detaylı olarak haberimizde.

 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak 07/02/2014 tarih ve 28906 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda. ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2015/2 yerleştirme sonuçlarına göre Bakanlığımızın taşra teşkilatında açık bulunan Memur kadrolarına yerleştirmeleri yapılan adayların atanmalarına esas teşkil etmek üzere; Başvuru için aşağıda istenilen belgelerin; 08/01/2016 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığımız (Personel Dairesi Başkanlığı Sınav ve Eğitim Şube Müdürlüğü Dumlupınar Bulvarı No: 151 Eskişehir Yolu 9. Km 06800 Çankaya/ANKARA) gönderilmesi gerekmektedir.
 
İSTENİLEN BELGELER

*Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı,

*En son öğrenim durumunu gösterir diploma aslı, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde geçici mezuniyet belgesinin aslı, eğitimini yurtdışında tamamlayanlardan diplomalarının denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların denklik belgesinin aslı veya noter onaylı suretleri,

*“Engellilik Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya Yönetmelikçe kabul edilen en az %40 oranında engelli olduğunu gösteren sağlık kurulu raporunun aslı veya raporun verildiği hastane başhekimliği tarafından onaylanmış sureti,

*Adli sicil kayıt belgesi,

*Nüfus cüzdanı fotokopisi,

*6 (Altı) adet fotoğraf (4,5 x 6 cm. ebatında),

*Varsa ortaöğrenimde hazırlık sınıfı okuduğuna dair belge,

*Varsa yüksek lisans diplomasının aslı veya onaylı sureti,

*Güvenlik soruşturması formu (Adaylar, formu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup, fotoğraflarını yapıştırarak, bilgilerin doğru olduğunu bildiririm  yerinin altındaki kısmı  imzalanmış  ve tarihli  halde 2 nüsha  asıl olarak  düzenleyip göndereceklerdir. Nüfus cüzdanı suretini onaylayan kısmı ise Bakanlığımızca onaylanacaktır.)>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 22.12.2015 09:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394