EKPSS 2015/2 Atama ve Kura Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında tercihleri alınan bin 950 kişilik engelli memur kadrosu için sonuçlar açıklandı. Atama sonuçlarıyla ilgili bilgileri sizlerle anlık olarak paylaşacağız.

EKPSS 2015/2 Atama ve Kura Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında tercihleri alınan bin 950 kişilik engelli memur kadrosu için sonuçlar açıklandı. Atama sonuçlarıyla ilgili bilgileri sizlerle anlık olarak paylaşacağız.

16 Aralık 2015 Çarşamba 14:44
EKPSS 2015/2 Atama ve Kura Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı
4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında tercihleri alınan bin 950 kişilik engelli memur kadrosu için sonuçlar açıklandı. Atama sonuçlarıyla ilgili bilgileri sizlerle anlık olarak paylaşacağız.

DPB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Engelli vatandaşlarımızın, EKPSS/Kura sonucu kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri için düzenlenen KuraTöreni  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız  Sayın Dr. Sema RAMAZANOĞLU ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU‘ nun katılımlarıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda  gerçekleştirildi.Kadroların dağılımı İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinden 210,Ortaöğretim düzeyinden 1.549, Önlisans eğitim düzeyinden 126 ve Lisans eğitim düzeyinden 65 kişilik kadro olarak gerçekleşti.

İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinde 210 kişilik kadro için kura çekimi saat 10:00'da Çalışma Bakanlığı'nın Reşat Moralı toplantı salonunda başlayacak.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır.

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) kılavuzda yer alan kadroları tercih edemeyeceği için ataması yapılmayacaktır.

EKPSS SONUCU İLE YERLEŞTİRMELERİN YAPILMASI

- Yerleştirme yapılırken sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

- Yerleştirme işleminde  adaylar  puanlarına  ve  tercih  sıralarına  bakılmak  suretiyle  kadrolara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci  tercihine,  ikinci  tercihine  yerleşemeyen  aday  üçüncü  tercihine  yerleştirilmeye  çalışılacak, yerleştirme işlemi  bu  şekilde  devam  edecektir.  Bir  adayın  son  tercihine  de  daha  yüksek  puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadroya yerleşememiş olacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.
KURA İLE YERLEŞTİRMELER

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde kuraya başvuran adaylar arasından kura çekimi ile yerleştirme yapılırken;

-  Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

- 657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

- 657  sayılı  Kanunun  41  inci  maddesine  göre  öncelik  eğitim  durumu  itibariyle  ilköğretim/ortaokul mezunlarına verilecektir. İlköğretim/ortaokul mezunu adaylardan kura ile çekilen aday, boş kadro bulunan tercihleri arasından en üst sıradakine yerleştirilecektir. Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. Kurada çekilen aday, işlemi gerçekleştirildikten sonra kura listesinden çıkarılacak ve kuraya kalan adaylar ile devam edilecektir. Kura işlemi tercih edilen tüm kadrolara yerleştirme yapılıncaya  kadar  devam   edecektir.  İlköğretim/ortaokul  mezunlarının  kura  ile  yerleştirme  işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

- Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılacaktır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebileceklerdir.


4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında tercihleri alınan bin 950 kişilik engelli memur kadrosu için sonuçlar açıklanıyor. Atama sonuçlarıyla ilgili bilgileri sizlerle anlık olarak paylaşacağız.
Son Güncelleme: 16.12.2015 02:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Caner 4 yıl önce

hadi bekliyoruz açıklansın artık

Avatar
z 4 yıl önce

offff offfff

Avatar
akp kendi adamlarını belirtmiş boşuna bekliyoruz 4 yıl önce

biz hayal kurmaya devam edelim akp kendi adamlarını belirtmiş boşuna bekliyoruz

Avatar
Cengiz 4 yıl önce

Saat 14 ' de Açıklanacak. Arkadaşlar.

Avatar
ALİ 4 yıl önce

valla arkadaşlar bu atama işi çok uzun sürdü kendi adamlarını atama yapıyorlar bence

Avatar
Mehmet 4 yıl önce

Açıklandı açıklandı hepiniz atandiniz :-)

Avatar
pakize 4 yıl önce

haklısın ali kardeş kendi adamlarını atıyorlar

Avatar
esra 4 yıl önce

Puanım 83.5 memurluk yazdım olur mu sizce