TÜİK Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Günlere Girildi

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 11 adet kamu personel alımı yapıldığı bildirildi. Yayımlanan ilana başvuru için son günlere girildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

TÜİK Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Günlere Girildi

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 11 adet kamu personel alımı yapıldığı bildirildi. Yayımlanan ilana başvuru için son günlere girildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

07 Mart 2018 Çarşamba 16:27
TÜİK Kamu Personel Alımı Başvurusu İçin Son Günlere Girildi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan kamu personel alımına başvurular devam ediyor.

TÜİK Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda lisans mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile sözleşmeli 11 personel alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilanda alınacak personellerin TÜİK bünyesinde bilişim personeli pozisyonunda istihdam edileceğine yer verildi.  23 Şubat hgünü DPB aracılığıyle yayımlanan ilana başvurular ise 9 Mart gününe kadar alınacak. TÜİK bünyesinde kamu personeli olmak isteyen adayların aşağıdaki gibi başvurusunu 9 Mart'a kadar tamamlaması gerekmektedir. Alınan başvurulara göre sonuç listesi yayımlanacak ve bu listedeki memur adayları, mülakatlara tabi tutulacak.

Mülakat süreçlerini başarı ile geçen adaylar, Türkiye İstatistik Kurumu bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli olarak göreve başlayacak. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak,
 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik  kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, zorunludur.
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 2 (iki) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak.

MEZUNİYET ŞARTI

 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.
 • İlk maddede belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU

TÜİK personel alımına başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte TÜİK'in Ankara'daki merkezine şahsen veya posta yolu ile yapılacak.

 • İş Talep Formu
 • Özgeçmiş
 • Mesleki Çalışma Sürelerini Gösteren Belgeler 
 • En Az 2 (İki) Programlama Dilini Bildiğini Gösteren Belgeler 
 • KPSS Sonuç Belgesi 
 • Yabancı Dil Belgesi 
 • Mezuniyet Belgesi 
 • Sertifikalar

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.