Taşerona Kadroda Flaş Gelişme: KİT'lerle Birlikte O Personellere de Kadro Yok

Önceki gün yapılan KİT'lerde çalışan personellere kadro yok açıklamasının ardından bugün yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Alo 170 bünyesinde çalışan personellere de kadro verilmeyeceği belirtildi.

Ekonomi 12.12.2017, 09:45
8946
Taşerona Kadroda Flaş Gelişme: KİT'lerle Birlikte O Personellere de Kadro Yok

Taşerona kadroda sona gelinmesi ile birlikte detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Önceki gün yapılan KİT'lere karo yok açıklamasının ardından Alo 170 personellerine de kötü haber geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre çağrı merkezi personellerinin, “araçla personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı” kapsamında değerlendirilmesi nedeniyle bu düzenlemeye dahil edilmediği belirtildi.

Ankara, Trabzon, Aksaray, Şanlıurfa, Sivas, Bayburt, Muş ve Kütahya olmak üzere 8 ilde taşeron şirket üzerinden çalıştırılan bin 135 dolayında ALO 170 personeli bulunuyor. Gazete Habertürk'te yer alan bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yaptığı açıklamada, internet ve telefon üzerinden taşeron düzenlemesine ilişkin soruların alınacağını, bu kanallardan gelen sorulara yanıt verileceğini söylemişti. Bazı ALO 170 çalışanları, kadro taleplerini dile getirdi. Aralarında 2010 yılından bu yana görev yapanların da bulunduğunu belirten çalışanlar, “Yıllardır çalışıyoruz, biz de iş garantisi istiyoruz” dedi.

Bakanlıklarda da Var

ALO 170 çalışanlarının yanı sıra, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında “araçla personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı” yoluyla istihdam edilen çağrı merkezi çalışanları da taşeron düzenlemesinde kapsam dışı bırakıldı. Düzenlemenin mevcut halinde Kalkınma Ajansları, Anadolu Ajansı ve TRT gibi özel bütçeli kurumlar da kapsam dışı kalacak. Kamu İhale Kanunu Genel Tebliği’ne göre, toplam ihale bedelinin yüzde 70’i araç temini, yüzde 30’u personel için ise bu ihale “araçla personel çalıştırmaya dayalı hizmet alımı” kapsamında değerlendiriliyor. Düzenlemede bir değişikliğe gidilmezse, şoförlü araç kiralama, yemek hazırlama gibi alanlarda taşeron işçiler aynı koşullarda çalışmaya devam edecekler.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

Yorumlar (5)
dayı 2 yıl önce
Biz şoför ler olarak herkes gibi kadro istiyoruz her yil ihale yapılıyor çalıştığım sirket ihaleyi almadığı zaman işten cikarilmayla karsi karşıya kaliyoruz is devamlılık yok bizde işte devamlılık istiyoruz bize haksızlık yapilmasin ayrimsiz kadro istiyoruz
Ali eğnel 2 yıl önce
Konuda taşeron kalmayacakmis.caninizi emanet ettiğiniz gece gündüz kamu için uykusuz kalalım yol inşaatı köprü inşaatı evrak getir götür ama kadro yok.Biz şoförler olarak kime hizmet ediyoruz.
Ahmet 2 yıl önce
Kitlere kadro istiyoruz tasarön kalkicak sözu verildı nerde ?
hatice 2 yıl önce
hiçbir ayrım yapmadam kadro istiyoruz yıllardı tdd çalışıyorum kagro beklerken dahil olmayacağımızı söylüyorsunuz. o zaman hiç kimseye kadro gelmesin ayrım yapmayın
Samet 2 yıl önce
Birakin ayrimciligi artik bende hastanede soförüm lakin ihalem aracli personel oldugu icin giremiyormusuz bizde kamuda calisiyoruz her yil sozlesme yillik izin yok hic bir hakkin yok en ufak biseyde isinizegeliyorsa diye tehdit ediliyoruz sirketler tarafindan bizim ne sucumuz var 1 bucuk aydda bir maas aliyoruz perisan durumdayiz biri de bizim sesimizi duysun biz dewletin uvey evladi miyiz gunahtir yahuu

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-0°
kapalı