Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı-942 Red

Sağlık Bakanlığı taşerona kadro başvuru sonucu açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre 1020 işçinin başvurusu kabul edilirken 942 taşeron işçinin de kadro başvurusu reddedildi.

Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı-942 Red

Sağlık Bakanlığı taşerona kadro başvuru sonucu açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre 1020 işçinin başvurusu kabul edilirken 942 taşeron işçinin de kadro başvurusu reddedildi.

13 Şubat 2018 Salı 08:50
Sağlık Bakanlığı Taşerona Kadro Başvuru Sonuçları Açıklandı-942 Red

Kamuda taşeron statsüünde çalışan yüz binlerce işçinin kamu işçisi statüsüne geçmesi için çalışmalar tamamlandı ve geçtiğimiz ay kadro başvuruları alınmaya başladı.

Taşeron işçilerin kadro başvurularının alınmaya başlamasının ardından sonuçlar beklenmeye başladı. Kamu kurumları ise sonuçları açıklamaya başladı. Son olarak Sağlık Bakanlığı bi son dakika açıklaması yaptı ve taşerona kadro başvuru sonuçlarını açıkladığını duyurdu. Açıklanan sonuçlarda yüzlerce işçiye kötğ haber verildi. Sonuçlara göre 942 taşeron işçinin başvurusu reddedilirken 1020 taşeron işçinin başvurusu kabul edildi.

Sağlık Bakanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı birimlerince; 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24/12/2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuruları incelenmiş olup, gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar (Ek-1) ile gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayan (Ek-2) kişilere ait listeler ekte yayınlanmıştır.

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan usul ve esasların 10 uncu maddesinde belirtilen "İnceleme neticesinde şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimleri, çalıştıkları teşkilat ve/veya birimin de belirtilmesi suretiyle müracaat ettikleri birimlerce/idarece ilan (internet veya kurumca belirlenecek şekilde) edilir ve bunlar yükleniciye bildirilir. Bu şekilde yapılan ilan tebliğ yerine geçer. Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmaz." hükmü uyarınca ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 

Sınava girme hakkı elde edemeyenler, ilan tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde Bakanlığımız Genel Evrak Birimine kayıt yaptırmak koşuluyla Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilirler.

İlgililere ilanen tebliğ olunur.

Sınava Katılmaya Hak Kazananlara Ait Liste

Sınava Katılmaya Hak Kazanamayanlara Ait Liste

İTİRAZLAR İÇİN İŞÇİLERE 3 GÜN SÜRE

Tespit komisyonları tarafındna alınan karar sonucu, taşerona başvuru sonucunda hatalı değerlendirme yapıldığını düşünen işçiler itiraz edebilecek. Bu itirazların, başvurunun reddine ilişkin ilanın ardından en geç 3 gün içinde yazılı ve gerekçeli yapılması gerekiyor.

'DIŞİŞLERİ'NDE 288 KİŞİYE KADRO YOLU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatına ilişkin listeler de ilan edilmeye başlandı. Bakanlığın merkez teşkilatında görevli 20 güvenlik görevlisi ve 87 temizlik işçisi ile taşrada görevli 98 temizlik işçisi olmak üzere toplam 208 kişinin başvurusu kabul edildi. Dışişleri Bakanlığı'nda 288 kişinin başvurusu kabul edilirken, 47 kişininki ise reddedildi.

BAZI KURUMLARDA BAŞVURUSU KABUL EDİLEN VE EDİLMEYENLER

kabul/ret
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 785/75
Sağlık Bakanlığı 1020/942
Dışişleri Bakanlığı 288/47
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 208/0
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 929/141

TESPİT KOMİSYONLARI KARAR VERİRKEN 696 SAYILI KARARNAMEYE BAKIYOR

İdarelerin listeleri gerekçeleri ile ilan etme zorunluluğu olmasa da bazı idareler aldıkları ret kararlarının gerekçelerini açıkladı. Ret gerekçeleri ağırlıklı olarak emekli olmaya hak kazanma, 4 Aralık 2017'den sonra işe başlama, çağrı merkezinde araçla hizmet alımına dayalı çalışma olarak sıralandı. Ret listelerinde bazı isimlerin karşısına, "Kasten adam yaralama suçundan ceza almış olma" ,"Yüzde 45 engelli, emekli olur" gibi notlar da düşüldü.

TAŞERONA KADRO BAŞVURU SONUÇLARINDAN VE DAHA FAZLASINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

  Yorumlar
  Avatar
  Adınız
  Yorum Gönder
  Kalan Karakter:
  Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
  <strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
  Avatar
  CLAS 2 yıl önce

  SAĞLIK BAKANLIĞI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ ÇALIŞAN TAŞERONLAR ( İTİRAZ DİLEKÇESİ VERİN ) YİNE KABUL OLMASA MECBUREN AVUKAT YOLU İLE MAHKEMEDE SÖKE SÖKE KAZANACAĞIZ ÇÜNKÜ BU BİZİM HAKKIMIZ......TÜM ASM ÇALIŞANLARI BUNU YAPSIN.....

  Misafir Avatar
  Hatice İşgören 2 yıl önce @CLAS

  Ben Aile sağli merkezınde temizlik personeli olar çalışıyorm ve bizleri kador
  dışında bırakılması büyük bir haksızlık bızler çok bir şey ıstemedik özlük haklaımızı
  istiyoruz Aile sağlı merkezi çalışanları personelelerinin maduriyeti bitirilmeli

  Beğenmedim! (0)
  Avatar
  Tıbbi Sekreter 2 yıl önce

  Aile Sağlığı Merkezi Üvey evlat mı ,neden ebe, Hemşire arkadaşlar atanıyor da bizler neden atanamıyoruz Sağlık skandalı sorun yok diyorlar ama skandal bizlere de kadro verilmeli

  Avatar
  TEMİZLİK PERSONL 2 yıl önce

  AİLE SAĞLI MERKEZİ ÜVEY EVLAT MUHALESİ GÖRD
  ASM DE ÇALIŞAN TEMİZLİK VE TIBBI SEKRETERLER MADU
  BİZLEREDE ÖZLÜK HAKLARIMIZ VERİMELİ

  Avatar
  ramazan 2 yıl önce

  asm çalışanları olarak temizlik işcileri kadro hakkı verilmeli hak eşitlik ilkesine dayalı olmalı bu durumu düzeltilmeli

  Avatar
  Mehmet 2 yıl önce

  Kapatılan kamu Hastaneleri mağdurları şehir hastanelerine almadilar insan lari magdur Etiler