MASAK'a Memur Alımı İçin Tasarı TBMM'den Geçti

MASAK'a memur alımı için TBMM Genel Kurulunda görüşülen tasarı kabul edildi ve MASAK'a 250'yi geçmeyecek kadar memur alımının yolu açıldı.

banner396

MASAK'a Memur Alımı İçin Tasarı TBMM'den Geçti

MASAK'a memur alımı için TBMM Genel Kurulunda görüşülen tasarı kabul edildi ve MASAK'a 250'yi geçmeyecek kadar memur alımının yolu açıldı.

22 Kasım 2017 Çarşamba 08:43
MASAK'a Memur Alımı İçin Tasarı TBMM'den Geçti

Kamuoyunda "Torba tasarı" olarak bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, dördüncü bölümünde yer alan 17 maddesi daha TBMM Genel Kurulunda gerçekleşen oylama sonucu kabul edildi.

TBMM'de kabul edilen maddelere göre, Türk Telekom'un yıllık net satış hasılatının yüzde 1'ini, izleyen Nisan ayı sonuna kadar, Hazine payı ödemekle yükümlü işletmeler dışındaki işletmeler yıllık net satış hasılatının yüzde 1'ini izleyen yılın Haziran ayı sonuna kadar ve faaliyetleri gereği Hazine payı ödemekle yükümlü olduğu halde Hazine payı ödemeyi gerektirmeyen hizmetleri de yürüten işletmeler, Hazine payına esas teşkil etmeyen yıllık net satış hasılatının yüzde 1'ini evrensel hizmet katkı payı olarak Bilgi Teknolojileri Kurumu hesabına izleyen yılın Haziran ayı sonuna kadar yatıracak.

Kurum bu payı takip eden ayın sonuna kadar, Hazine payı ödemekle yükümlü işletmecilerin ödediği payın yüzde10'unu ödendiği ayı izleyen ayın sonuna kadar Bakanlığa bildirecek. Bu meblağ Evrensel Hizmet gelirleri adı altında gelir kaydedilecek.

Arazi Tapulaşması

Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'nun, arazi toplulaştırılması ve dağıtımına ilişkin maddesinde düzenleme yapılarak, ortak kullanım alanları olarak planlanan alanlarda toplulaştırma çalışmaları süresince tarımsal faliyette bulunmak özel arazi toplulaştırmasını yapan ilgili kuruluşun iznine tabi olacak. Arazi toplulaştırması yapılan veya yaptırılan sahalardaki kanal, yol ve benzeri kamunun ortak kullanacağı alanlardaki taşınmazların mütemmim cüzlerinin karşılığı ile taşınmaz sahiplerine yeni parseller teslim edilene kadar doğabilecek gelir kayıpları uygulayıcı kuruluş tarafından karşılanacak.

MASAK'a Memur Alımı

MASAK Başkanlığındadevam eden faaliyetlerin nitelik ve nicelik olarak artmasının getirdiği nitelikli ve deneyimli uzman personel ihtiyacının karşılanması için kamu idarelerinin merkez teşkilatlarında görev yapan denetim elemanları ve uzman kadrolarında görev yapanlardan, gerçekleştirilecek sınavda başarılı olanlar naklen "maliye uzmanı" olarak atanabilecek.

Maliye uzmanı olarak atanacakların sayısı ise 250'yi geçmeyecek.

TÜM MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

150 BİN ÜYE ! MEMUR ADAYLARI BURADA! TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MEMUR YARDIMLAŞMA GRUBUNA SENDE KATIL, AKLINDAKİ SORULARI SOR! KATILIM İÇİN TIKLAYIN

android uygulamamız ---->>> tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr   | Ankara

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394