YÖK Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınav Kılavuzu Yayınlandı

YÖK Görevde Yükselme sınavına ait kılavuzu yayınladı. İşte detaylar...

banner396

YÖK Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınav Kılavuzu Yayınlandı

YÖK Görevde Yükselme sınavına ait kılavuzu yayınladı. İşte detaylar...

11 Aralık 2015 Cuma 17:09
YÖK Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınav Kılavuzu Yayınlandı
YÖK Görevde Yükselme sınavına ait kılavuzu yayınladı. İşte detaylar...

YÖK, 2015 Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzunu (11.12.2015) yayınladı.

GÖREVDE YÜKSELME MERKEZİ YAZILI SINAVI UYGULAMA KILAVUZU

Açıklamalarda yer alan Yükseköğretim Kurulu ‘'YÖK”, Anadolu Üniversitesi "ÜNİVERSİTE”, sınav organizasyonu yapılacak olan kurum ve kuruluşlar ‘‘KATILIMCI”, sınava katılacak personel "ADAY” olarak anılacaktır.

1) Sınava yalnızca 8 Kasım 2015 tarihinde yapılan "Görevde Yükselme Sınavı”na girmeye hak kazanmış adaylar katılabilecektir.

2) "Sınav Giriş Belgeleri” 23 Kasım 2015 tarihinden itibaren http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinden adayların erişimine sunulacaktır.

3) Adaylar sınava girebilmek için http: /sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinden alacakları "Sınav Giriş Belgesi” yanında resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi veya pasaport) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır. Belge kontrolleri sınav görevlilerince yapılacak olup, eksik belgesi olanlar sınava alınmayacaktır.

4) Sınav, 29 Kasını 2015 Pazar günü saat 09.30'da tek oturum halinde ekli listede belirtilen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

5) Sınav soruları çoktan seçmeli, 5 (beş) cevap şıklı, 2 (iki) kitapçık türü şekilde hazırlanacaktır.

6) Sınavın ilan edilen konu başlıkları arasındaki soru dağılımı, Anayasanın yükseköğretime ilişkin maddeleri ile yükseköğretim mevzuatından yaklaşık %50, diğer konu başlıklarından da yaklaşık %50 şeklinde olacaktır.

7) Sınavda adaylara 80 soru sorulacak ve 120 dakika sınav süresi verilecektir.

8) Değerlendirme yalnızca doğru cevaplar üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar sınavın sonucuna etki etmeyecektir. Değerlendirme sırasında iptal edilen soru(lar) olması durumunda, iptal soru(lar) doğru kabul edilerek değerlendirmeye katılacaktır. Adayların sınav sonuç puanlarında yuvarlama yapılmayacak, puan küsuratlı olması halinde virgülden sonraki iki hane dikkate alınacaktır. Puan hesabında (Puan=(Doğru Sayısı/Soru Sayısı)xl00) formülü kullanılacaktır.

9) ADAY’ların sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları http://sinav.anadolu.cdu.tr/sb/ adresi üzerinden erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla gerçekleştirilecektir. Başka kanallardan yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır. Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için ADAY’ların Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, çıktısını alması, imzalaması ve duyurulan süre içerisinde KATILIMCI’ya teslim etmesi gerekmektedir. KATILIMCI’lar. itirazları Online olarak YÖK’e iletecek. YÖK ise bu itirazları aynı şekilde ÜNİVERSİTE’ye Online olarak gönderecektir, İtirazlar hakkında ÜNİVERSİTE tarafından değerlendirme yapılarak varılacak sonuç YÖK’e önüne olarak iletilecek, YÖK tarafından KATILlMCI’lara Online olarak bildirilecek ve KATILIMCI’lar tarafından ADAY’lara duyurulacaktır. Bu işlemlerin tamamı, sınav takviminde belirlenmiş olan süreler içerisinde gerçekleştirilecektir.

SINAV TAKVİMİSINAV MERKEZLERİYÖK Görevde Yükselme sınavına ait kılavuzu yayınladı. İşte detaylar...
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 11.12.2015 17:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394