Yabancı Hükümetlerin Verdikleri Özel Burslar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yabancı hükümetlerin Türk öğrencilerine verdikleri özel burslar yayınlandı.

Yabancı Hükümetlerin Verdikleri Özel Burslar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yabancı hükümetlerin Türk öğrencilerine verdikleri özel burslar yayınlandı.

22 Şubat 2016 Pazartesi 18:12
Yabancı Hükümetlerin Verdikleri Özel Burslar
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yabancı hükümetlerin Türk öğrencilerine verdikleri özel burslar yayınlandı. 

Özel Burslar : Yabancı ülkeler tarafından verilen özel burslardır. Kişiler kendi imkanlarıyla, ilgili ülke veya üniversitenin şartlarına göre başvuruda bulunabilirler. Ancak, adayların eğitim sonrası denklik bilgileri konusunda Yüksek Öğrenim Kurumundan bilgi edinmeleri gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk adayların kendisine aittir.

GÜNEY KORE

Güney Kore Kalkınma Enstitüsü tarafından kamu politikası, kalkınma politikası ve kamu yönetimi alanlarında 3 yıl süreli yüksek lisans düzeyinde burs imkânı sağlamaktadır. Son başvuru tarihi 25 Mart 2015 tarihine kadardır.Burs programına ilişkin bilgilere https://youtu.be/G5qCtfvp_F4 ve https://www.kdischool.ac.kr/#/admissions/cp/ international/niied  adreslerinden ulaşılabilir. Burs; gidiş-dönüş uçak bileti, eğitim ücreti ve aylık burs ücretini kapsamaktadır.

LİTVANYA

Litvanya Hükümeti tarafından 2016 yılı için Litvanya Dili ve Kültürü yaz kursları bursu ilan edilmiştir. Bursların toplam süresi 55 aylık olup, burs aday sayısına göre paylaştırılacaktır. Adaylar www.scholarships.lt adresinden online başvuru formuna ulaşabileceklerdir. Son başvuru tarihi 1 Nisan 2016

SLOVAKYA

Slovakya Cumhuriyeti tarafından 2016 yılı için Uluslararası Hareketliliğin Desteklenmesi Ulusal Burs Programı ilan edilmiştir. Adaylar burslara www.scholarships.sk adresinden başvurabileceklerdir. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2016 

AZERBAYCAN

Azerbaycan Hazar Üniversitesi tarafından 2016-2017 öğretim yılı için uluslararası burs programları ilan edilmiştir. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2016

SLOVENYA

Slovenya Lübliyana Üniversitesi Ekonomi Fakültesi tarafından 4-26 Temmuz 2016 tarihleri arasında doktora öğrencilerine yönelik yaz okulu düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 10 Haziran 2016

ÇİN

Şanhay Tongji Üniversitesi tarafından uluslararası öğrenciler için çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma ile çevre mühendisliği alanlarında master ve doktora programları tahsis edilmiştir. Eylül 2016’da başlayacak programlara adaylar 15 Mart 2016’ya kadar başvurabileceklerdir.

HONKONG

Hon Kong Lingnan Üniversitesi tarafından Hükümetimiz emrine, sanat, işletme ve sosyal bilimler alanlarında 2016-2017 akademik yılı için lisans programları tahsis edilmiştir. Program 2016 Eylül ayında başlayacaktır. Başvurular online yapılacak olup ilgilenen adaylar www.ln.edu.hk/admissions/ug/overseas adresinden detaylı bilgilere ulaşabiliecektir.

ROMANYA

Romanya Hukümeti tarafından 2016-2017 öğretim yılı için Hükumetimiz emrine lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma bursu tahsis edilmiştir. İlgilenen adaylar www.mae.ro/en/node/10251 adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilieceklerdir. 

İSPANYA

Program üniversite, yüksek teknik okul veya eşdeğerdeki okul mezunları ile doktorasını tamamlamış adaylara yönelik olup, 1 yıl sürelidir. Adayların İspanyolca’yı iyi düzeyde bilmeleri gerekmektedir. Adayların son başvuru tarihi olan 1 Mart 2016’ya kadar başvuru belgelerini İstanbul ya da Ankara’daki İspanya konsolosluğuna teslim etmeleri gerekmektedir.

ALMANYA

Alman düşünce kuruluşlarından Bilim ve Sanat Vakfı’nın İstanbul Politikalar Merkezi ve Mercator Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiği burs programı doktora sonrası öğrencilere ve araştırmacılara yönelik olup, 12 aylık süreyi kapsamaktadır. Adaylar başvuruyu elektronik ortamda yapacak; motivasyon mektubu, özgeçmiş, yayın listesi, mezuniyet belgesi, transkript ve en fazla 3 sayfalık araştırma önerisi ile birlikte tek bir PDF dosyası halinde 31 Ocak 2016 tarihine kadar Ms. Tannas Michel’in tannas.michel@swp-berlin.org e–posta adresine göndereceklerdir. Burs ile ilgili diğer detaylara www.swp-berlin.org/en/projects/turkey-in-the-international-system/introduction.html ve http://ipc.sabanciuniv.edu/en/about_fellowship/ adreslerinden ulaşabilecektir.

Yabancı hükümetlerin özel bursları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız.Yabancı Hükümetlerin Verdikleri Özel Burslar
Son Güncelleme: 22.02.2016 18:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.