Ufuk Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Öğrenci Alımı Başvuruları Bitiyor

Ufuk Üniversitesi 2016-2017 güz yarıyılı lisansüstü programlarına öğrenci alımı gerçekleştirecek.

banner396

Ufuk Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Öğrenci Alımı Başvuruları Bitiyor

Ufuk Üniversitesi 2016-2017 güz yarıyılı lisansüstü programlarına öğrenci alımı gerçekleştirecek.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 08:45
Ufuk Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Öğrenci Alımı Başvuruları Bitiyor
Ufuk Üniversitesi yükseklisans ve doktora programlarını başvuru şartları, istenen belgeler ve tüm ayrıntılarını yayımladı. 

Üniversitenin programlarına başvurular 15 Temmuz 2016- 01 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

İşte Ufuk Üniversitesinin programına kayıt için gerekli koşullar;
*Tezsiz Yüksek Lisans programlarda Ales ve Yabancı Dil Puanı şartı aranmamaktadır.

*Tezli Yüksek Lisans müracaatları için başvuru tarihi itibariyle son üç yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla ALES sınavından sayısal, eşit ağırlık veya sözel puan türünden en az 55 veya Yüksek Öğretim Kurulu tarafından belirlenen GMAT(450) veya GRE (610)'den eşdeğer puan alınması gereklidir. (2013 Sonbahar dönemi ve sonrasında alınan ALES puanları geçerlidir). Yabancı dil puanı olarak da ÖSYM tarafından yapılan ve eş değerliği ÖSYM'ce kabul edilen yabancı dil sınavlarından en 50 puan almış olmak gerekmektedir.

*Özel Hukuk-Kamu Hukuku-Uluslararası Ticaret ve Finansman-Sağlık Kurumları İşletmeciliği-Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık-Aktüerya ve Risk Yönetimi-Yönetim Bilişim Sistemleri tezli programlarında yabancı dil puan şartı aranmamaktadır.

*Pskiloji programına sadece Güz yarıyılında öğrenci alımı yapılmaktadır. Psikoloji Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji ve Antropoloji Bölümlerinin birinden en az 4 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış olmaları ve Gelişim Psikolojisi-1, Öğrenme Psikolojisi, Kişilik Kuramları, Psikolojiye Giriş I-II ve Sosyal Psikoloji lisans derslerinin tamamını almış olmaları gerekmektedir. Bu koşulu yerine getirmeyen adayların *Bilimsel Hazırlık Programını almaları gerekmektedir

*İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı' nda Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin, anabilim dalında (İngilizce Öğretmenliği) en az dört yıllık fakülte veya eşdeğer kurum lisans diplomasına sahip olmaları ve İngiliz Dilbilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden lisans diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.

*Özel Hukuk ve Kamu Hukuku Bilim Dallarındaki Yüksek Lisans Programlarına sadece Üniversitelerin Hukuk Fakültelerinden lisans mezunları başvurabilirler.

*Rehberlik ve Psikolojik Danışma- (Tezli) (Sadece Güz Yarıyılında Öğrenci Alınmaktadır). Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışma alanlarında Lisans Programlarını başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Özellikle Psikoloji Bölümünden alınan adayların "Rehberlik", "Grupla Psikolojik Danışma", "Bireyle Psikolojik Danışma ilke ve Teknikleri" derslerini Yüksek Lisans derslerini alırken almaları gerekmektedir. Bu dersler (Bilimsel Hazırlık Dersleri olup) Üniversitemizin İncek Kampüsünde Lisans öğrencileriyle birlikte verilmektedir. Ders başı ücretlendirme yapılmaktadır.

*Aktüerya ve Risk Yönetimi Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerinden; Üniversitelerin Matematik, İstatistik, Ekonometri, İşletme Bölümleri ile Mühendislik Fakültelerinin mezunları başvurabilirler. Ekonometri,İşletme ve Mühendislik bölümlerinden mezun olanlar arasında Olasılık- İstatistik ve İleri Matematik ya da Mühendislik Matematiği derslerini almamış olanlar bir yarıyıllık *Bilimsel Hazırlık Programına alınırlar.

*Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programına Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden, üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ndeki bölümlerden, Ticari Bilimler Fakültesi'ndeki bölümlerden, Mühendislik Fakültesi'ndeki bölümlerden (bilgisayar, bilişim, endüstri, sistem, çevre, elektrikelektronik), Teknoloji Fakültesi'ndeki bölümlerden (bilgisayar, elektrik-elektronik), Fen Bilimleri Fakültesi'ndeki bölümlerden (matematik, istatistik, aktüerya), Eğitim Fakültesi'ndeki bölümlerden (BÖTE, bilgisayar/bilişim teknolojileri öğretmenliği) mezun olanlar doğrudan kabul edilirler. Üniversitelerin diğer bilim dallarındaki lisans programlarından mezun olanlar *Bilimsel Hazırlık Programını almaları gerekmektedir.

Ön Kayıt Başvurusu İçin istenen Evraklar
*Ön Kayıt Başvuru Formu
*Lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi 
*Lisans Transkript Belgesinin aslı ve fotokopisi 
*ALES veya yerine geçen belgenin çıktısı Sınav tarihinden itibaren 3 yıl geçerlidir.
*Yabancı Dil Belgesi çıktısı Sınav tarihinden itibaren 5 yıl geçerlidir.
*Öz Geçmiş
*Ön Kayıt Ücreti olan 50.00 TL'lik ücretin ödendiğini gösterir banka dekontu.


Kpsscafe.com.tr
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 30.07.2016 09:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394