Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde Değişiklik

9 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair kararname yayımlandı.

banner396

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde Değişiklik

9 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair kararname yayımlandı.

09 Temmuz 2016 Cumartesi 10:57
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde Değişiklik
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına karar verildi. 

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik yönetmeliği Resmi Gazete'de yer aldı. 9 Temmuz tarihli Resmi Gazete'de değişiklik yönetmeliği yayımlandı. 

İşte Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik;

MADDE 1 – 16/11/2012 tarihli ve 28469 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin birinci fıkrasının (b), (c) ve (ç) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddenin birinci fıkrasına (e) bendi eklenmiştir.
“b) I, II ve III üncü dönemlerde bir ders veya ders kurulundaki teorik derslerin %20’sine mazeretsiz olarak katılmayan öğrenci, o ders veya ders kurulu ve dönem sonu final sınavına alınmaz ve sınavdan F1 (0) almış kabul edilir.
c) I, II ve III üncü dönem için her dersin uygulamalı çalışmalarında devamsızlık mazeretsiz olarak %20’yi geçtiği zaman, öğrenci o ders kurulunun pratik sınavlarına giremez.
ç) IV ve V inci dönem klinik stajlarında mazeretli veya mazeretsiz olarak devamsızlık süresi o staj dönemindeki klinik uygulamaların %20’si ve teorik derslerin %20’sini aşanlar ile klinik uygulamalardaki devamsızlık süresi %20'nin altında olsa bile anabilim dalının imkânları ölçüsünde öğretim üyesinin gösterdiği gün ve saatte telafi yapmayan öğrenciler başarısız sayılarak staj tekrarı yaparlar. Staj bütünleme sınavları için mazeret sınavı açılmaz.”
“e) Devam ile ilgili kurallar bütün dersler, ders kurulları ve stajlar için geçerlidir. I, II ve III üncü dönemde, devamsızlık ya da başarısızlık nedeniyle dönem tekrarı yapan öğrencilerde devam zorunludur. IV ve V inci dönem stajlarda devamsızlık veya başarısızlık nedeniyle stajın tekrarlanması halinde de devam zorunludur.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“c) Mazeretler ile ilgili her türlü başvuru, mazeret süresinin başlangıcından itibaren en geç beş iş günü içerisinde yazılı olarak Dekanlığa yapılır. Daha sonra yapılan başvurular işleme konulmaz.”

MADDE 3– Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“ğ) Dönem sonu başarı notu: Ders kurulları ortalama notunun %60’ı ile dönem sonu sınavında alınan notun %40’ının toplanması ile elde edilen nottur. Bütünlemeye kalan öğrencilerin dönem sonu başarı notunun hesaplanmasında dönem sonu sınavından alınan not yerine bütünleme sınavından alınan not dikkate alınır. Öğrencinin bir üst sınıfa geçebilmesi için, dönem sonu sınavından en az 50 alması ve dönem sonu başarı notunun 100 üzerinden en az 60 olması gerekir.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 22 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) ve (ç) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“c) Staj sonu ve bütünleme sınavlarında başarı notu hesaplanırken, öğrencinin staj süresince yapmış olduğu çalışmalar ve uygulamalar staj karnesi ile değerlendirilir ve pratik sınav notu olarak staj başarı notuna katkıda bulunur. Staj karnesi, başarı notuna; 100 puan üzerinden değerlendirilip, %10 oranında olacak şekilde katkıda bulunur. Staj karnesinde zorunlu işlemleri tamamlamayan stajyerler, staj sınavına alınmazlar.
ç) Teorik sınavlar, etkinliği bilimsel olarak gösterilmiş ve Fakülte Kurulunun tanımladığı yöntemlerden birisi kullanılarak, hem yazılı hem de sözlü sınav şeklinde düzenlenir. Teorik ve sözlü sınav notu 100 puan üzerinden değerlendirilip, teorik sınav notu %40, sözlü sınav notu ise %50 oranında staj sonu notuna katkıda bulunur. Teorik sınavdan 100 puan üzerinden en az 50 puan alamayan öğrenci sözlü sınava giremez. Sözlü sınav en az iki öğretim üyesi tarafından gerçekleştirilir.”

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik hükümlerini Giresun Üniversitesi Rektörü yürütür.

Kpsscafe.com.tr |ANKARA
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 09.07.2016 11:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394