Engelli ÖSYM Adayları Dikkat!!

14 Haziran 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı’nda bir duyuru yayımlandı. Duyuru odloyog, perfüzyonist, sağlık fizikçisi, dil ve konuşma terapisti pozisyonlarına başvuracak engelli ÖSYM Adaylarını ilgilendiriyor.

Engelli ÖSYM Adayları Dikkat!!

14 Haziran 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı’nda bir duyuru yayımlandı. Duyuru odloyog, perfüzyonist, sağlık fizikçisi, dil ve konuşma terapisti pozisyonlarına başvuracak engelli ÖSYM Adaylarını ilgilendiriyor.

14 Haziran 2016 Salı 15:52
Engelli ÖSYM Adayları Dikkat!!
DPB’de, odloyog, perfüzyonist, sağlık fizikçisi, dil ve konuşma terapisti pozisyonlarına başvuracak engelli ÖSYM Adaylarını ilgilendiren bir duyuru yayımlanmıştır.

Devlet Personel Başkanlığı’nın yayımladığı ilana haberimiz aracılığı ile erişim sağlayabilmektesiniz.
İşte o ilan;
‘’ODYOLOG, PERFÜZYONİST, SAĞLIK FİZİKÇİSİ, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ POZİSYONLARINA BAŞVURACAK ENGELLİ ADAYLARIN DİKKATİNE
11/04/1928 tarihli ve 1219 sayılı “Tebabet Ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun”un Ek 13’üncü maddesine göre; kamu kurumlarının “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolarına aşağıda yer verilen tablodaki lisans programından mezun olan veya herhangi bir lisans programından mezun ve ilgili alanlardan yüksek lisans veya doktora yapanlar da başvurabilmektedir. "Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”ne ilişkin Lisans Programı mezunu olan adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı olmalarına karşın bu alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adaylar ÖSYM sisteminde tanımlı bulunmamaktadır.
2016 yılı engelli memur alımlarında ilan edilmesi halinde “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi” unvanlı kadrolara bu program mezunu adayların yanında  farklı lisans programı mezunu olmakla birlikte ilgili alanlarda “Yüksek Lisans veya Doktora” mezunu adayların da  tercihte bulunabilmeleri için adayların buna ilişkin "Yüksek Lisans veya Doktora” yaptıklarına dair diplomaları ile Kimlik Fotokopilerini Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına 30/06/2016 tarihine kadar şahsen getirmeleri gerekmektedir.
Söz konusu adayların kimlik ve diploma  bilgileri “Odyolog”, “Dil ve Konuşma Terapisti”, “Perfüzyonist”, “Sağlık Fizikçisi”  unvanlı kadrolara tercih yapabilmesi için ÖSYM Başkanlığına bildirilecektir. 
İlgililere duyurulur.’’

Sınavlar ile ilgili tüm bilgiler, haberler ve olaylar için kpsscafe.com.tr sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Sosyal medya ve yorum kısmından bizlere fikirlerinizi iletebilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr
Son Güncelleme: 14.06.2016 15:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.