E Okul Girişi ile Takdir teşekkür hesaplama ve Karne notu öğrenme 20 Ocak 2016

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama, e-okul devamsızlık sorgulama, karne notu hesaplama, ağırlıklı ortalama notu hesaplama işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri 20 Ocak 2016 tarihi itibariyle kpsscafe.com.tr farkıyla haberimizde bulabilirsiniz.

banner396

E Okul Girişi ile Takdir teşekkür hesaplama ve Karne notu öğrenme 20 Ocak 2016

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama, e-okul devamsızlık sorgulama, karne notu hesaplama, ağırlıklı ortalama notu hesaplama işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri 20 Ocak 2016 tarihi itibariyle kpsscafe.com.tr farkıyla haberimizde bulabilirsiniz.

20 Ocak 2016 Çarşamba 10:53
E Okul Girişi ile Takdir teşekkür hesaplama ve Karne notu öğrenme 20 Ocak 2016
 Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama, e-okul devamsızlık sorgulama, karne notu hesaplama, ağırlıklı ortalama notu hesaplama işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri 20 Ocak 2016 tarihi itibariyle kpsscafe.com.tr farkıyla haberimizde bulabilirsiniz.

Ortaokul ve lise öğrencileri için yıl sonunun yaklaştığı bu günlerde takdir-teşekkür hesaplamaları başladı. Öğrenciler takdir-teşekkür hesaplama yoluyla karne döneminde belge alıp alamayacağını öğrenebiliyor. Ayrıca takdir-teşekkür hesaplama yoluyla belge almaya ne kadar yakın oldukları, kaç puana ihtiyaçlarının olduğu gibi bilgileri de elde edebiliyorlar.

Yarıyıl tatili önce hem veliler, hem de öğrenciler takdir ve teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını öğrenmek istiyor. Bir yandan karne ve yarıyıl tatilini heyecanla bekleyen öğrenciler, diğer yandan alacakları belgeyi de öğrenmek istiyorlar. Bunun için en büyük yardımcı yine e-Okul! e-Okul üzerinden öğrencilerin aldığı notlar, not hesaplamalarına girerek kolaylıkla yapılabiliyor.

E-OKUL'DA TAKDİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?


E okul takdir teşekkür hesaplama yapmak için e okul portalına giriş yapmanız gerekmektedir. portala giriş yaptıktan sonra ders notlarına erişmeniz ve ders notlarınız üzerinden e okul takdir teşekkür hesaplama yapmanız yeterli olacaktır. E okul takdir teşekkür hesaplama konusunda öğrencilerin hesaplaması gerekir. E okul takdir teşekkür hesaplama için, tüm ders notlarının ortalaması alınmalıdır. Ortalamanın 85'ten yüksek olması halinde takdir, 85 ile 80 arasında olması durumunda ise teşekkür almaya hak kazanılacaktır. Bu bakımdan gerek öğrenciler gerekse de veliler e okul takdir teşekkür hesaplama yaparak bu konuda bilgi alabilmektedir.

E-OKUL'DA DEVAMSIZLIK SORGULAMA


E-okul devamsızlık sorgulama da e okul portalı üzerinden yapacağınız işlemlerdendir. Öğrencilerin okula gidip gitmediğinin görülebildiği devamsızlık ekranında, hangi günlerde okula gidilmediği görülebilmektedir. Bu bakımdan öğrencilerinin devamsızlık durumunda bilgi almak isteyen anne e babalar, online olarak giriş yaptıktan sonra e okul devamsızlık bölümünden devamsızlık bilgisine erişebilmektedir. Okul yönetimi tarafından düzenli olarak girilen devamsızlık bilgileri sayesinde kolay bir şekilde öğrencilerin devamsızlık bilgilerine erişilmektedir. Üstelik geç kalan öğrencilerin geç bilgisi dahi, ilgili devamsızlık ekranı üzerinden görüşebilmektedir. Devamsızlık nedeniyle sorun yaşanmaması için devamsızlık sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. böylece istediğiniz zaman devamsızlık durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL'DAN YAPILABİLEN DİĞER İŞLEMLER


E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.


e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Takdir Teşekkür hesaplama işlemleri oldukça basittir. 12 Haziran'da okulların tatile girecek olması nedeniyle okullarda şimdiden sınavlar e-Okul sistemi üzerine giriliyor ve öğrenciler gibi veliler de erişim sağlayabiliyor. Sınav sonuçlarını baz alan öğrenciler ise Takdir Teşekkür hesaplama işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Takdir Teşekkür hesaplama işlemleri için aşağıdaki linke tıklayınız


4,5,6,7 ve 8. sınıf ile tüm lise (9.,10.,11.,12. sınıf) öğrencilerinin ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili öğrencinin sınıfını seçerek hesaplamanıza başlayabilirsiniz.
Lisede ders puanı nasıl hesaplanır?Lise Ders Puanı Hesaplama aracını hangi sınıfların ders notunu hesaplamak için kullanabilirim?
Ortaöğretim kurumlarının hazırlık, 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri derslerden aldıkları not ve puanları hesaplamak için Lise Ders Puanı Hesaplama aracını kullanabilirler.

SİSTEME GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

12. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?


Yeni eğitim sisteminde 12. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 12. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.


12. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 12. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.


12. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?


Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 12. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.


12. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?


Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 12. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.


Bu hesaplama aracıyla lise 4 not ortalaması hesaplama işlemi de yapabilir miyim?


Evet, takdir teşekkür hesaplama aracımızla lise 4 not ortalama hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Hem 100 üzerinden ağırlıklı puan ortalamasını hem de 5 üzerinden ağırlıklı not ortalamasını öğrenebilirsiniz.


11. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?


Yeni eğitim sisteminde 11. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 11. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.


11. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 11. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.


11. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?


Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 11. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.


11. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?


Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 11. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
10. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?


Yeni eğitim sisteminde 10. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 10. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.


10. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 10. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.


10. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 10. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.


10. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?


Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 10. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.

9. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?

Yeni eğitim sisteminde 9. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 9. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.

9. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 9. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.

9. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 9. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.

9. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?

Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 9. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.

e-Okul nedir? e-Okul üzerinden sorgulama nasıl yapılır?

e-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan e-Okul veli bilgilendirme sistemi, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen bir okul sistemidir.
Tüm bu işlemler için online olarak veli bilgilendirme sistemi erişimi sağlamanız yeterli olacaktır. Bunun için öğrencinizi T.C. kimlik numarası ile birlikte okuldaki numarasını şifre olarak kullanmanız sisteme giriş işlemleriniz için gereklidir. Bu iki bilgi ile birlikte sisteme giriş yapıktan sonra açılacak olan menü üzerinden istediğiniz seçimi sizler de yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz zaman bu şekilde giriş yaparak bilgi edinebilir, e-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanabilirsiniz.


E Okul Girişi ile Takdir teşekkür hesaplama ve Karne notu öğrenme 20 Ocak 2016
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 31.05.2015 14:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dggbfgnhm 3 yıl önce

öf beeeeeeeeeeebaee bir karnemize bakak dedik

Misafir Avatar
öykü uslu 3 yıl önce @dggbfgnhm

ben beğenmedim...

Beğenmedim! (0)
Avatar
kübra 3 yıl önce

arkadaşlar deneyin açılıyo hatta ben taktir alıyorum :D :D :))))))

Misafir Avatar
hılal 3 yıl önce @kübra

kubra bende takdır alıyorum

Beğenmedim! (5)
Avatar
Su 3 yıl önce

Hiç beğenmedim çok kötü

Avatar
berivan 3 yıl önce

hiç begnedim

Avatar
Nilüferb 3 yıl önce

97.50 83.33 80.50 takdir arkadaşlar

Avatar
yaren bay 3 yıl önce

Karnemi merak ediyorum

Avatar
hılal 3 yıl önce

ben takdır alıyorum

Avatar
yağmur 3 yıl önce

Kötü
Karneye bakamadım

banner389

banner394