E Okul Giriş Ekranı - TEOG Nakil İşlemi

E-Okul ile birçok işlemi yapabilir ve takip edebilirsiniz. TEOG nakil işlemlerini de buradan yapabilirsiniz.

banner396

E Okul Giriş Ekranı - TEOG Nakil İşlemi

E-Okul ile birçok işlemi yapabilir ve takip edebilirsiniz. TEOG nakil işlemlerini de buradan yapabilirsiniz.

17 Ekim 2015 Cumartesi 22:54
E Okul Giriş Ekranı - TEOG Nakil İşlemi
E-Okul ile birçok işlemi yapabilir ve takip edebilirsiniz. TEOG nakil işlemlerini de buradan yapabilirsiniz.

 E-okul ile TEOG nakil başvurusu yapmak için haberimizden yararlanabilirsiniz. E-okul giriş ekranını sizlerle paylaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıköğretime yönlendirilen öğrencilerin örgün orta öğretim kurumlarına nakil ve geçiş başvurularının devam ettiğini bildirdi. Online olarak e-okul üzerinden başvuru yapılabiliyor. İşte MEB E-okul giriş işlemleri ve TEOG nakil başvuru bilgileri.

E-okul ile TEOG nakil başvurusu yapmak için haberimizden yararlanabilirsiniz. E-okul giriş ekranını sizlerle paylaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıköğretime yönlendirilen öğrencilerin örgün orta öğretim kurumlarına nakil ve geçiş başvurularının devam ettiğini bildirdi. Online olarak e-okul üzerinden başvuru yapılabiliyor. İşte MEB E-okul giriş işlemleri ve TEOG nakil başvuru bilgileri.
Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, açıköğretime yönlendirilen öğrencilerin örgün ortaöğretim kurumlarına nakil ve geçiş işlemlerinin 21 Ekim'de okul müdürlerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacağını duyurdu.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemlerinin 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapıldığı belirtildi.
Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerin, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirildikleri hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Söz konusu öğrenciler 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır."
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamaları
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AA Editörü masasına konuk oldu. Eğitimle ilgili önemli başlıkları değerlendiren Avcı TEOG nakil işlemleri hakkında da bilgi verdi. Avcı, TEOG sonuçlarına göre açık liselerden örgün eğitime geçmek isteyen öğrencilerin nakil başvurularının 20 Ekim Salı günü sona ereceğini duyurdu. 2015 TEOG açık lise ek yerleştirme nakil başvuruları uzatıldı.
TEOG nakil başvuruları süresi uzaltıldı
Avcı: "TEOG sonuçlarına göre açık liselerden örgün eğitime geçmek isteyen öğrencileri 20 Ekim saat 17.00'ye kadar nakil talebine bulunacak. Biz de 21 Ekim günü o çocuklarımızdan uygun olanları, uygun kontenjanlara yerleştirmiş olacağız. Taban puan ve açık kontenjan esasına bağlı olarak yapılacak."
MEB, açık liselere yerleştirilen ancak örgün ortaöğretim kurumlarında okumak isteyen öğrencilere ek yerleştirme hakkı vermişti. Ek yerleştirme için öğrenciler itibaren 7 Ekim'e kadar başvuru süresi bitecek olan TEOG açık lise ek yerleştirme nakil başvuruları 20 Ekim Salı gününe kadar uzatıldı.
2015 TEOG açık lise ek yerleştirme nakil başvuruları ne zaman bitiyor?
Bakanlık örgün ortaöğretim kurumlarına yerleşemeyen öğrencilere ilişkin illere yazı gönderdi. Yazıda, temel eğitimden ortaöğretime geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemlerinin 2015 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu ile Ortaögretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapıldığı belirtildi. Ancak örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerin tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri uygun herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açıköğretim liselerine yönlendirildikleri ifade edildi.
2015 TEOG açık lise ek yerleştirme nakil başvuruları uzatıldı. Milli Eğitim Bakanı Avcı, TEOG sonuçlarına göre açık liselerden örgün eğitime geçmek isteyen öğrencilerin nakil başvurularının 20 Ekim Salı günü sona ereceğini açıkladı.
Açık lise ek yerleştirme başvuruları nasıl gerçekleşecek?
Bu uygulamadan sonra örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için bugün itibarıyla gerçekleştirilen nakil ve kabuller sonucu boş kalan kontenjanlar ilan edildi. Bu kapsamdaki öğrenciler, il veya ilçe mili eğitim müdürlüklerince e-Okul üzerinden görülecek. Boş kontenjan ilan edilen okullar için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvuracak. Öğrenciler 3 tercihte bulunabilecek.
Buna rağmen hala herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen ancak örgün ortaöğretimde okumak isteyen öğrenciler, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca taban puan ve kontenjan esasına göre yerleştirilecek. Lise eğitimin zorunlu olması sebebiyle tüm bu işlemlerden sonra herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin kesin kayıtları ise açık liseye yapılmış sayılacak.

e-Okul Nedir?
e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.
Bu projenin en önemli amacı olan okul öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Öyle ki veliler tarafından alınan bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu ve okul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?
E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.
E-Okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;
Başlangıç olarak, e-Okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.
Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.
Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.
Veliler bu şekilde e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilirler;
Devamsızlık durumu,
Sınav, proje ve davranış notları,
Takdir, teşekkür belgesi gibi belgelerin bilgisi,
Gelişim raporları,
Karne notları.
e-Okul Android uygulamasını indirmek aşağıdaki linki kullanınız.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.vbsmobil&hl=t
E-okul ile TEOG nakil başvurularının nasıl yapıldığını haberimizde sizlerle paylaştık. Öğrenciler TEOG başvuruları ile ilgili detaylı bilgileri haberimizden öğrenebilirler.
kaynak: yenisafak
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 17.10.2015 22:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394