e-kayıt uygulaması Anasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf Kayıt Yapılacak Okul Bilgileri

Milli Eğitim Bakanlığı adres bilgilerine göre e-kayıt ile Anasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf kayıt yaptırılması gereken okul bilgisi sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

banner396

e-kayıt uygulaması Anasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf Kayıt Yapılacak Okul Bilgileri

Milli Eğitim Bakanlığı adres bilgilerine göre e-kayıt ile Anasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf kayıt yaptırılması gereken okul bilgisi sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

06 Temmuz 2015 Pazartesi 11:43
e-kayıt uygulaması Anasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf Kayıt Yapılacak Okul Bilgileri

E-Okul sistemi üzerinden e-kayıt ile veliler çocuklarını hangi okullara kayıt yaptırmaları gerektiğini öğrenebilecek.


Milli Eğitim Bakanlığı  2015-2016 Eğitim Öğretim yılındaAnasınıfı, İlkokul 1.Sınıf ve Ortaokul 5.Sınıf hangi okulda okuyacağını e-kayıt sistemi üzerinden açıkladı. Veliler çocuğunun hangi okulda okuyacağını internet üzerinden takip edebilirler.

e-kayıt Sonuçları 

E okula Yeni Kayıt Nasıl Yapılır? İşte 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı E Okul Kayıt İşlemleri Hakkında Tüm Merak Edilenler...

2015-2016 eğitim öğretim yılında e-okul kayıt sistemi ile okula yeni kayıtlar İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek. 1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar.Kayıtlar ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula yapılacak. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor.

1- Kayıt ve nakillerde adres kontrolü olacak mı?

Resmî tüm ilkokul ve ortaokullara kayıt ve nakiller öğrencilerin ulusal adres veri tabanındaki bilgileri ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonu kararı doğrultusunda yerleşim yeri adresi (birinci adres) esaslı yapılacaktır.

2- 2009 Nisan-Eylül doğumlu çocukların kesin kayıtları nasıl olacaktır?

Bu yaş grubundaki çocuklar ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak
yerleştirilmişlerdir. Çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerimizin okula yazılı istekte bulunmaları yeterli olacaktır.

3- Kaydı hiçbir okulda gözükmeyen çocukların velileri hangi işlemi yapacak?

Velilerimiz öncelikle ilçe nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderek yetkilileri bilgilendirecektir. İlgililer ise ilçe adres havuzundaki adresleri ilgili okullarla ilişkilendirecektir.

4- Görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikameti değişen vatandaşlarımızın çocuklarının birinci sınıfa kaydı veya nakli nasıl olacak?

Yerleştirmeden sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikameti değişen vatandaşlarımızın çocuklarının birinci sınıfa kaydı, yeni adresiyle uyumlu okula sistem tarafından yapılacaktır. Ancak eski okula kesin kayıt yapılan çocukların adresi değiştikten sonraki yeni adresine uyumlu okula nakli, e-okulda nakiller açıldığında yapılacaktır.

5- Boş kontenjanı olan okullara nakiller ne zaman açılacak?

Sınıf mevcutları 30'un altında olan sınıflardaki kontenjanların mevzuatı doğrultusunda doldurulmasına ilişkin açıklama Eylül ayı başı itibariyle yapılacaktır.

6- Özel okullara, konservatuarlara ve imam hatip ortaokullarına kayıtlar nasıl yapılacak?

Bu okullara kayıt ve nakillerde adres kontrolü yapılmadığından e-okul işlemleri ekranı açıldığında velisinin başvurusu üzerine okul yöneticileri tarafından süresi içinde kayıt ve nakiller yapılabilecektir.

7- Şehit- muharip gazi çocukları ile özel eğitim öğrencilerinin nakli ne zaman ve nasıl olacak?

Bu çocukların kayıtları sistemde yerleştirilen okula yapıldıktan sonra Eylül ayı başı itibariyle bu konumdaki öğrencilerin istedikleri okullara nakillerine izin verilecektir.

8- Öğretmen çocukları, çalışan anne babalar, kardeşler, ana sınıfını okuduğu okula kayıt yaptırmak isteyenlere özel bir uygulama getirilecek mi?

Yönetmeliğin izin verdikleri dışında hiçbir kişi veya gruba ayrıcalık tanınmayacaktır.

Önceki uygulama aynen devam edecektir.

9- Kesin kayıt için hangi işlem yapılacaktır?

e-kayıt yerleştirmesi aynı zamanda kesin kayıt anlamına da gelmektedir. Velilerimiz kesin kayıt için ek herhangi bir belge götürmeyecek. Eylül ayı başında okul idaresine başvurarak çocuğunu bu okula göndereceğini beyan edecek. Kayıt için herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

10- Velilerden öğrencilerin kayıtlarının bir yıl ertelenme istekleri kabul edilecek mi?

Yaşça kayıt hakkını elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelişmemiş olup okula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı sonuna kadar sağlık kurumlarından verilen bedenen veya zihnen gelişmemiş tıbbi tanılı rapor üzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilecek veya kayıtları bir yıl ertelenebilecektir.

11- Birinci adresi yurt dışı olanların kayıtları nasıl olacak?

Birinci adresi yurt dışı olup Türkiye'de akrabasının yanında kalacak durumdaki çocukların kayıtları Bakanlığımız tarafından yapılacaktır. Bu çocukların yerleşim yeri adresi, anne-baba muvafakatnamesi ve hangi okula kayıt edileceği ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla resmi yoldan Bakanlığımıza gönderilecektir.

12- Kayıt edilen öğrencilerin sınıf ve öğretmenleri ne zaman belli olacak?

Okullar 14 Eylül 2015 Pazartesi günü; 1. sınıfların uyum programı 7 Eylül 2015'te başlayacağı için öğrencilerin şubeleri ve öğretmenleri ilgili okul yönetimi tarafından okullar açılmadan önce belirlenecektir.

13- Farklı yaş gruplarındaki öğrenciler aynı şubede mi öğrenim görecekler?

Okulun fiziki şartlarına göre aynı yaş gurubundaki öğrencilerin aynı sınıflara yerleştirilmeleri okul yönetimleri tarafından değerlendirilebilecektir.

14- Beşinci sınıfa geçen öğrencilerin okulları nasıl belirlenecek?

Öğrencinin 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrenim görmüş olduğu okul;

a) Ortaokul olarak dönüştürülmüş ise; öğrenci aynı okulunda öğrenimine devam edebilecektir.

b) İlkokul olarak dönüştürülmüş ise; ilçe milli eğitim müdürlüklerince planlanan ortaokula e-okul sisteminden ilçeler tarafından toplu olarak aktarılacaklardır.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 03.07.2015 14:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nezaket 3 yıl önce

5.sınıfa kayıt olan kızımın şubesi

Misafir Avatar
zeynep 2 yıl önce @Nezaket

5 sıjnıf kayıtları yok

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
yusuf 3 yıl önce @Nezaket

5 sınıf kayıtları

Beğenmedim! (7)
Avatar
Canan 2 yıl önce

3.ncu sinifa giden cocugum ile bu yil 1.nci sinifa baslayacak ola cocugum farkli okullarda cikiyor kardes durumundan 1.nci sinuftaki cocugumun okulunu aldirabiliyor muyum kayitini ?

Misafir Avatar
evt 2 yıl önce @Canan

sanırım kardeşleri aynı okulda birleştirilebiliyor?

Beğenmedim! (2)
Avatar
mustafa 2 yıl önce

5 sınıfa gecenler fangi okul

Avatar
MEHMET ALDIRMAZ 2 yıl önce

Benim çocuğum ilkokula yeni başlayacak kaydı okulun birinde çıkıyor ama kayıt için bankaya 100 tl yatirmam isteniyor okul tarafindan bu para neden isteniyor bu yasalmi bilen biri cevaplayabilirmi

Avatar
Aysel 2 yıl önce

1sinif kayıtlar

Avatar
demet demir 10 ay önce

çok aptalca bune be

banner389

banner394