24 Mayıs 2015 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Yorumları- Kolay mıydı? Zor muydu?

2015 İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı 24 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Sınav soruları bu yıl nasıldı? Sorulara ait yorumlarınızı bekliyoruz.

banner396

24 Mayıs 2015 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Yorumları- Kolay mıydı? Zor muydu?

2015 İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı 24 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Sınav soruları bu yıl nasıldı? Sorulara ait yorumlarınızı bekliyoruz.

24 Mayıs 2015 Pazar 22:12
24 Mayıs 2015 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Yorumları- Kolay mıydı? Zor muydu?

İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı 24 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavda çıkan sorular geçmiş sınavlara göre sizce nasıldı? Sınavın zorluğu giderek artıyor mu?

Sınavda size göre hatalı soru var mıydı? Verilen süre sınavda yeterli olabildi mi? En çok hangi konuya ait sorular adayları zorladı?

2015-MAYIS İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAV SORULARI (Link Aktif Değil)

Sınavla İlgili Bilgiler

Adaylar sınava, sınavın yapıldığı hafta içerisinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr Internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinebilecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya / süresi geçerli pasaportu ile kabul edilecektir. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar kabul edilecektir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın son iki yıl içinde çekilmiş bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, son iki yıl içinde çekilmiş bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar kabul edilmeyecektir. Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı halde Sınav Koordinatörlerinin, ÖSYM Temsilcilerinin, bina veya salon görevlilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Yönetim Kurulunca geçersiz sayılacaktır.

ÖSYM Aday işlemleri Sistemine erişim için şifresini unutan adaylar, başvuru merkezlerine nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportları ile şahsen başvurarak ücreti karşılığında yeni şifrelerini edinebileceklerdir. Şifrenin edinilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgi ÖSYM'nin Internet sayfasında bulunmaktadır.
Sınav için gerekli olan iki adet kurşunkalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker her bir aday için ÖSYM tarafından temin edilecektir. Tüm adaylar ÖSYM'nin Internet sayfasında yayımlanan "Sınav Uygulamalarına ilişkin Güvenlik Tedbirleri" duyurusu ile bu tedbirlere yönelik çıkarılan Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine uymak zorundadır. Sınav bina/salonları ÖSYM tarafından kurulacak güvenlik kameraları ile izlenebilecektir.

Sınavda adaylara, aşağıda belirtilen 5 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulanacaktır. Her testte 50 soru yer alacaktır. Aynı tarih ve saatte 5 sertifika alanında yapılacak sınavlarda soru içerikleri farklı olabilecektir. Testler içinde ortak sorular da yer alabilecektir.

    İş Yeri Hekimliği Testi
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi   
    B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi   
    A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
    Diğer Sağlık Personeli TestiSINAV SORULARI

İşyeri hekimliği grubuna sorulacak konular ile soru yüzdelikleri aşağıdaki gibidir. 

NO

KONU ADI

YÜZDE  (%) ORANI

1

Hukuk(temel hukuk-iş hukuku)

5

2

Genel İSG Konuları

15

3

Mevzuat

30

4

Sağlık

35

5

Teknik

15İş güvenliği uzmanlığı (A, B ve C sınıfı) Sınavı soru kitapçığında yer alacak olan 50 soru, her grup için ayrı ayrı olmak üzere hazırlanacaktır.

A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı grubuna sorulacak konular ile soru yüzdelikleri aşağıdaki gibidir;

NO

KONU ADI

YÜZDE  (%) ORANI

1

Hukuk(temel hukuk-iş hukuku)

5

2

Genel İSG Konuları

15

3

Mevzuat

30

4

Sağlık

10

5

Teknik

40Diğer Sağlık Personeli grubu sınav konuları ile soru yüzdelikleri aşağıdaki gibidir;

NO

KONU ADI

YÜZDE  (%) ORANI

1

Hukuk(temel hukuk-iş hukuku)

5

2

Genel İSG Konuları

30

3

Mevzuat

20

4

Sağlık

35

5

Teknik

10YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK SINAVA DAİR GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 24.05.2015 22:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
damla degerli 3 yıl önce

diğer sağlık personeli testundeki Sorular,,,çevre sağlığı teknisyeni,hemşire ve att olarak çalışan arkadaşları göz önünde bulundurmadan şuursuzca hazırlanmıştı,bildiğiniz A sınıfı iş güvenliği uzman sorularıydi,çok biliyorduysa öss,bir çalışma kitabı cikarsaydida,bir yığın insanın emeği boşa gitmeseydi,yazık.

Avatar
emine 3 yıl önce

Bence dsp sinavi cokta kolay degildi bekledigimiz sorular cikmadi moraller sifir:((

Avatar
sinem başgül 3 yıl önce

kendi aramızda soruların cevaplarını netleştırmeye calışıyoruz hala. ama maalesef çoğu soru yoruma yönelikti ve yönetmelikte bile yok. dersane hocalarına soruyoruz onlar da açıklayamıyor. face vb kayfaları okuyun herkez muallakta. en azından %10 unun açıklanmasını bekliyoruz.belki netleşemeyen sorulardan bikaçını görebiliriz.sorulara zor bile diyemiyoruz.çoğu soru bilgi ölçmeye dayalı değildi çünkü.iptalini beklediğimiz en az 6 soru var

Avatar
gülsade ertuğ 3 yıl önce

sınav tam bi fiyasko oldu .adeta bizleri çaktırmak için tuzak sorular yoruma açık sorular .bizim bilgimizin üzerinde kazık sorularla doldurmuşlar

Avatar
S.DERE 3 yıl önce

Soruların bizim alanımızla ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Avatar
nil turk 3 yıl önce

arkadaşlar bence barajı düşürürler.yoksa sınava girenlerin çoğu barajı aşamaz diye düşünüyorum.

Avatar
nur 3 yıl önce

sorular çelişkili ve yoruma dayalıydı

Avatar
baran 3 yıl önce

sorular amacından uzak uzmanlıkla alakası olmayan sorulardı.Zaten ortalıkta bilgi kirliliği var.Birde böyle belli belirsiz ucu açık soru sorulunca herkes şüphede kaldı .Genel itibariyle herkes sınırda.

banner389

banner394