Flaş Haber
Kapat

2017 YDUS Sınav Kitapçıkları, Sorular ve Aday Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

17 Aralık 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi giriş sınavına ilişkin duyuru geldi.

2017 YDUS Sınav Kitapçıkları, Sorular ve Aday Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

17 Aralık 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi giriş sınavına ilişkin duyuru geldi.

18 Ocak 2018 Perşembe 14:12
2017 YDUS Sınav Kitapçıkları, Sorular ve Aday Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

2017 YDUS Sınav Kitapçıkları, Sorular ve Aday Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

17 Aralık 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi giriş sınavına ilişkin duyuru geldi. ÖSYM'den yapılan duyuruda adayların girdiği sınava ait sınav kitapçıkları, kitapçıklara yapılan işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması neticesinde elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevaplarının yayımlandığı bildirildi. ÖSYM'den yapılan resmi duyuruda şu ifadeler yer aldı : 

17 Aralık 2017 tarihinde uygulanan Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-YDUS)  adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden 18 Ocak 2018 tarihinde saat 14:00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Sınav Kitapçığı Görüntüle” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara saygıyla duyurulur. 

YDUS: Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı


1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun ve 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği (TUEY) (http://tuk.saglik.gov.tr/mevzuat.html) uyarınca, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) yan dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar ile 1219 sayılı Kanunun Ek 14. maddesinin 2. fıkrası hükmünce, bu Kanunun Ek-1 sayılı çizelgesinin 3. sütununda uzmanlık eğitimini kısa süreli olarak yapabilecekleri belirlenen uzmanlar arasından ana dal uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme işlemleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Yarışma esaslarına dayanan Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS), mesleki bilgi üzerine yapılır. Sınavın amacı uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

KPSSCAFE - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.