Flaş Haber
Kapat

2016 Jandarma Astsubay Giriş Sınavı (JANA) başvuruları sona eriyor

12 Ocak'ta başlayan 2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı başvuruları bugün sona erecek.

2016 Jandarma Astsubay Giriş Sınavı (JANA) başvuruları sona eriyor

12 Ocak'ta başlayan 2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı başvuruları bugün sona erecek.

21 Ocak 2016 Perşembe 13:58
2016 Jandarma Astsubay Giriş Sınavı (JANA) başvuruları sona eriyor
12 Ocak'ta başlayan 2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı başvuruları bugün sona erecek.

Başvurularını yapan adaylar için sınav ücretinin 22 Ocak Cuma günü saat 23:59'a kadar yatırılması gerekmektedir. Ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru İşlemleri

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol aşağıda açıklanmıştır:

a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz satışı yapılmayacaktır.

b)  Başvuruların Nasıl Yapılacağının Belirlenmesi:

ÖSYM’nin   Aday   İşlemleri   Sisteminde geçerli   fotoğrafı   (*)   ve   geçerli   eğitim   bilgisi bulunan (**) adaylar; başvurularını bireysel  olarak internet aracılığıyla  (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

Diğer adaylar (ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı veya eğitim bilgisi bulunmayan/var olan eğitim bilgisinde değişiklik olan adaylar) ise başvurularını, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklardır.
 
* G eç erli f o t o ğ raf:  Son 50 ay içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bir sınava bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmış ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi  görevlisi tarafından çekilerek ÖSYM kayıtlarına alınmış adaylar ile son 50 ay içerisinde  herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi gerçekleştirmiş  adayların ÖSYM kayıtlarındaki fotoğrafı geçerli fotoğraftır.

** Eğitim   bilgisi:   Daha  önce  yapılan  ÖSYM  sınavlarına  başvuru  yapmış  adayların  eğitim bilgileri ÖSYM sisteminde bulunmaktadır. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki eğitim  bilgisinde değişiklik   ve   eğitim   bilgileri   alanında   hiçbir   bilgi   bulunmayan   adaylar, ÖSYM  Sınav Koordinatörlüklerinden   yapacakları başvuru sırasında  Aday  Başvuru  Formu ekinde diploma/mezuniyet,  öğrenim  durumu  vb.  belgelerinin onaylı  bir  örneğini  başvuru merkezi görevlisine teslim  edeceklerdir. Belgeler, teslim  alındığı tarihten itibaren en  az 1 takvim yılı başvuru merkezlerinde saklanacaktır.

DİKKAT! Başvuru merkezlerinde eğitim bilgisi ile ilgili tüm değişiklikler onaylı resmî belge ile başvuru   aşamasında  yapılmaktadır. Başvuru tamamlandıktan sonra  bu  bilgilerde  değişiklik yapılamaz.  Bu değişikliklerin  yapılması amacıyla  Merkezimize  gönderilen  dilekçeler/diploma, mezuniyet vb. öğrenim belgeleri işleme alınmaz ve cevaplandırılmaz.

c) Başvuru Yapılacak Merkezler: Başvuru merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmî iş gününde ve resmî iş saatleri arasında alınacaktır.

d) Sınav Ücretinin Yatırılması: Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.
 
Adaylar sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri TC kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Sınav ücreti ödeme işlemleri 22 Ocak 2016 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile Türk Lirası olarak yatıracaktır. Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri geçersiz sayılacaktır ve sistemden silinecektir.12 Ocak'ta başlayan 2016 Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı başvuruları bugün sona erecek.
Son Güncelleme: 21.01.2016 14:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.