2015 PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO Giriş yönetmeliği değişti.Polis olmak için yazılı sınav kaldırıldı.Polis adayları fiziksel yeterlilik sınavı ile mülakat sınavlarına tabi tutulacak.2015 PMYO Mülakat sınavında hangi sorular sorulacak? İşte PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları

2015 PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO Giriş yönetmeliği değişti.Polis olmak için yazılı sınav kaldırıldı.Polis adayları fiziksel yeterlilik sınavı ile mülakat sınavlarına tabi tutulacak.2015 PMYO Mülakat sınavında hangi sorular sorulacak? İşte PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları

16 Ekim 2015 Cuma 11:15
2015 PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları
  Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO Giriş yönetmeliği değişti.Polis olmak için yazılı sınav kaldırıldı.Polis adayları fiziksel yeterlilik sınavı ile mülakat sınavlarına tabi tutulacak.2015 PMYO Mülakat sınavında hangi sorular sorulacak?  İşte PMYO Mülakat Soruları - Yıllara göre Çıkmış PMYO polislik sınavı soruları

Konuyla ilgili olarak öncelikle polis olmak isteyen adayların Yeni PMYO Giriş yönetmeliğini okumasını öneriyoruz.(Yönetmelik için tıklayınız)

PMYO SONUÇLARI AÇIKLANDI

2015 PMYO 3.yedek yerleştirme sonuçları açıklandı

PMYO Giriş sınavlarında yapılacak olan mülakat sınavında sorulacak soruların şekli ve puanlaması ilgili yönetmeliğin 8.Maddesinde şu şekilde açıklanmıştır.”Mülakat sınavında adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine istekli olması kıstaslarına göre psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu üye tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirmesini mülakat komisyonu ile paylaşır. Adaylara Soru Hazırlama Komisyonunca hazırlanarak Soru Denetleme ve Soru Bankası Oluşturma Komisyonunca uygun görülen soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirme adayın;

1) Konu hakkında bilgi düzeyi,

2) Kendisinden istenileni kavrama,

3) Özgüveni,

4) İfade etme yeteneği,

5) Beden dilini kullanma becerisi,”

Mülakat sınavında sorulan soruların puanlaması ise yukarıda belirtilen 5 ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılacak.

Polis Meslek Yüksek Okulu sınavına hazırlananlar için çok önemli bilgiler sunucağız.Eğitim ve sınav uzmanlarından pmyo sınavında mülakat sorularını merak edenler için çok önemli uyarılar var.

PMYO Mülakatlarında önemli ipuçları var.En önemli durum şu.Mülakatlarda adayların her şeyde önce genel görünüşü,diksiyon ve hitabeti ve olaylar karşısında yorumu ölçülmektedir. Onun için mülakat sınavına girecek adaylar genel görünüşlerine ve konuşmalarına dikkat etmelidirler.

Pmyo mülakat sorularını analiz ettiğimizde soruların 3 grupta toplandığını görüyoruz.

1.Atatürk ilke ve inkilaplarıyla ilgili sorular

2-Güncel Konular

3-Mantık soruları

Yukarı da belirtilen 3 alandan sorular sorulmaktadır.Soru örnekleri şu şekildedir.

Atatürk ilke ve inkilaplarıyla ilgili sorular

Devletçilik nedir?

Cumhuriyetçilik nedir?

Laiklik nedir?

Eski kurumların kaldırılarak yerine yenilerinin yapılması hangi ilkeyle ilgilidir?

Güncel Konular ile ilgili sorular

Imf’ye borcumuz ne zaman bitecek?

2013 Akdeniz olimpiyatları nerede düzenlenmiştir?

En büyük banknot tl cinsinden kaç liradır?

Mantık sorularına örnekler ise şunlardır

6 Tane elma var 2 dışında hepsini yersen kaç elma kalır?

Kaç ay 30 Çeker?

ÇIKMIŞ PMYO POLİSLİK SINAV SORULARI

Şimdiye kadar çıkmış polislik sınavı sorularını öğrencilerimizle paylaşıyoruz.PMYO Sınavına girecek öğrencilerin muhakkak çözmesi gereken bu sorular yıllara göre düzenlenmiş bir şekilde sizlere sunuluyor.

Pmyo sınavında başarılı olan öğrencilerden belli bir kısmı PMYO okullarında iki yıllık bir eğitim ardından direk olarak polis oluyor.Şimdiye kadar çıkmış pmyo soruları için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.


Pmyo sınavıyla ilgili tüm gelişmeleri siteniz www.kpsscafe.com.tr'den takip edebilirsiniz.


Son Güncelleme: 16.10.2015 11:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Verification: 1ba45668fa4004d3