2014 YGS'de dereceye girenler

İşte 2014 YGS te dereceye girenlerden bazıları   YGS Türkiye 1.

2014 YGS'de dereceye girenler

İşte 2014 YGS te dereceye girenlerden bazıları   YGS Türkiye 1.

29 Mart 2014 Cumartesi 21:42
2014 YGS'de dereceye girenler

İşte 2014 YGS te dereceye girenlerden bazıları

 

YGS Türkiye 1.'si Malatya FEM’den

Malatya FEM Dershanesi öğrencilerinden Oğuz Türkyılmaz, YGS Türkiye birincisi oldu. Oğuz Türkyılmaz, birinci olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Türkyılmaz, "Malatya...


İşte 2014 YGS te dereceye girenlerden bazıları YGS Türkiye 1.'si Malatya FEM’denMalatya FEM Dershanesi öğrencilerinden Oğuz Türkyılmaz, YGS Türkiye birincisi oldu. Oğuz Türkyılmaz, birinci olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Türkyılmaz, "Malatya Fen Lisesi beni ilk 100’e sokabilecek kapasitedeydi ama birinci yapan etkenin dershanem olduğunu düşünüyorum." dedi.


 
Disiplinli bir çalışma ile başarının geldiğine inandığını belirten Türkyılmaz, bundan sonraki hedefinin LYS’de de iyi bir derece elde ederek hedeflediği bölüme girmek olduğunu ifade etti. Başarısında Malatya Fen Lisesi’ndeki öğretmenleri kadar FEM Dershanesi’ndeki hocalarının da etkisi olduğunu kaydeden Türkyılmaz, “Bütün öğretmenlerimin üzerimde çok emeği var. Malatya Fen Lisesi beni ilk 100’e sokabilecek kapasitedeydi ama beni birinci yapan etkenin dershane olduğunu düşünüyorum. Dershanelerin kapanmasını da doğru bulmuyorum. Herkesin burada bir emeği var. Bu emek boşa gitsin istemem. Okulların da tabiî ki katkısı çok büyük ama bence birinci yapan dershanedir.” şeklinde konuştu.


 


Tıp fakültesi okumak istediğini anlatan Türkyılmaz, “Hacettepe Üniversitesi’nde tıp fakültesini okumayı hedefliyorum. Doktor olmayı istiyorum. Sabahları okula gitmeden etüt yapıyordum. Başarılın formülü tabi ki düzenli ve disiplinli çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.


 


Emekli öğretmen olan anne Türkan Türkyılmaz, bu dereceyi duyunca çok mutlu olduklarını söyledi. Oğlunun düzenli çalıştığını anlatan anne Türkyılmaz, “Tabi ki düzenli çalıştı. Bu başarıda okul, dershane ve bizim katkılarımız da oldu. Oğlum ortaokulda da Türkiye derecesi yapmıştı. Şimdiki derecesini öğrenince çok duygulandık. Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın. Gönlümüzden geçiyordu ama yinede şüpheleniyorduk, çok duygulandık.” diye konuştu.


 


Baba Bayram Türkyılmaz da çocuğunun mutluluğunu paylaştı.


 YGS Türkiye 4.'sü Osmaniye FEM'denOsmaniye FEM Dershanesi öğrencilerinden Fatma Sena Topçu, YGS Türkiye 4.'sü oldu. Fatma Sena Topçu, yakaladığı başarının arkasındaki nedeni düzenli çalışmaya bağladı.


 


2014 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre Gaziantep FEM Dershanesi'ne giden Fatma Sena Topçu, Türkiye 4.'sü, Osmaniye birincisi oldu. YGS-4 puan türünden Türkiye genelinde derece yapan Topçu, yakaladığı başarısının nedeninin düzenli çalışma olduğunu söyledi. Fatma Sena Topçu, bundan sonraki hedefinin LYS’de de iyi bir derece elde ederek hedeflediği bölüme girmek olduğunu ifade etti. Başarısında ailesinin ve FEM Dershanesi’ndeki hocalarının etkisi olduğunu kaydeden Topçu, "Öğretmenlerimin üzerimde çok emeği var, hepsine teşekkür ederim." dedi. Fatma Sena Topçu, hedefinde iyi bir tıp fakültesinde okuyup doktor olmak istediğini kaydetti.


 


Osmaniye FEM Dershanesi Genel Müdürü Yılmaz Kütük, 2014 YGS sonuçlarına göre dershane öğrencilerinden Fatma Sena Topçu 'nun Türkiye 4.sü olduğunu dile getirdi. Kütük, "Dershanemizin bu dönemde böyle bir başarıya ihtiyacı vardı. Bu sevinci bize yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. Bütün öğrencilerimize Lisans Yerleştirme sınavında (LYS) başarılar diliyorum." şeklinde konuştu. YGS Türkiye 7.'si Bursa Fem'den2014 YGS sonuçları açıklandı. Buna göre Bursa Fem Dershanesi'nde sınava hazırlanan Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesi öğrencilerinden Emir Ali Karahan önemli bir başarıya imza atarak Türkiye 7.'si oldu.


 


    Yine Bursa FEM'den Türkiye 50.'si olan Ecrin Yağız ise Türkiye 50.'si olma başarısı gösterdi. Bursa Fem ayrıca Türkiye genelinde ilk yüzde 12 derece çıkararak yine Bursa'nın gururu oldu.


 


    Emir Ali Karahan, YGS 2'de Türkiye geneli 497.9 puan alarak Türkiye 7.'si oldu. Karahan, 160 sorudan 154'ünü doğru cevapladı. Ayrıca Ecrin Yağız ise YGS 3'de 484.5 puan alarak Türkiye 50'incisi oldu. Yağız ise 160 sorunun 152'sini doğru cevapladı. Ayrıca Fem Dershanesi'nden ilk yüzde ve ilk binde dereceye giren öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle bu başarılarını beraberce kutladı.


 


    Elde edilen başarının gururunu yaşadıklarını anlatan Fem Dershanesi Ertuğrul Gazi Şube Müdürü Hüseyin Ersan, başarılı öğrencilerini kutlarken "Her başarının arkasında düzenli ve disiplinli çalışma yatar. Öğrencimiz zaten sene içinde yaptığı çalışmalarla başarılı olacağını göstermişti. Öğrencimizin arkadaşları da vardı, onlarda çok ciddi çalıştılar. İnşallah LYS'de de diğer arkadaşlardan da ciddi başarılar bekliyoruz. Öğrencimizi tebrik ediyorum ailesini tebrik ediyorum. Diğer başarılı öğrencilerimizi de tebrik ediyorum." dedi.


 


    Hüseyin Ersan, Fem Dershaneleri'nde derece yapmanın bir gelenek olduğunu belirterek şunları söyledi: "Yıllardır FEM Dershaneleri bu konuda adını duyurmuştu Türkiye genelinde. Bu senede öğrencilerimizi tebrik ediyordum. Ayrıca ilk yüzün içinde 12 tane derecemiz çıktı. Bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve LYS'de de başarı bekliyorum."


 


    "İLİMİZDEN DERECE ÇIKACAKTI BU BANA NASİP OLDU"


 


    YGS'de Türkiye 7.'si olan Bursa Ali Osman Sönmez Fen Lisesi ve Fem Dershanesi öğrencilerinden Emir Ali Karahan da elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu belirterek "Bu sene YGS sınavına girdim ve Türkiye 7.'si olduk. Bu tarifi güç bir duygu. Bir senelik hatta geçen seneden başlayan çalışmalarımızın emeğini aldık. Bunda hocalarımızın da emeği büyük. Gerek okul gerekse dershanemizin bu başarıda katkısı büyük. Hepsine teşekkürü bir borç bilirim. Özellikle burada sınıf ortamının da bunda büyük etkisi olduğunu biliyorum. Hepimiz bunun için gerekli fedakarlıkları yaptık. İlimizden derece çıkacaktı bu bana nasip oldu, çok mutluyum." şeklinde konuştu.


 
 


    Emir Ali Karahan'ın babası Mehmet Karahan ise Uludağ Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olduğunu belirterek, "Oğlum iki yıldır bu sınava hazırlandı. Oldukça düzenli bir şekilde hazırlandı. Buradaki hocaları da çok fedakarca bir şekilde oğlumun çalışması konusunda ciddi bir düzen oluşturdu. Bu anlamda ben bu kuruma ve hocalarımıza çok müteşekkirim. Son derece iyi ve verimli bir çalışma oldu, adeta özel hayatlarından fedakarlık yaparak hocalarımız sıkı takip ettiler çalışmayı." dedi.


 


    Emir Ali Karahan'ın annesi Nevin Karahan da, oğluna gösterdiği özveriden dolayı teşekkür ederken "Sonra dershane hocalarımız, Hakan hocaya ve okuldaki hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Çok farklı bir duygu, Allah herkese nasip etsin." şeklinde duygularını anlattı.


 


    Türkiye 50.'si olan Ecrin Yağız ise bütün sene boyunca gerek okul, gerekse dershanede yoğun bir tempoda çalıştığını belirterek, "Açıkçası burada olmak biraz garip bir duygu. Takım olarak çalıştık ve başından beri istediğimiz içimizden birinin derece yapması idi. Bizlere nasip oldu umarım LYS'de daha güzel başarıla elde ederiz. Okuluma ve dershaneme teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Annesi Canan Yağız da çok zor bir süreçte hedef koyun güzel bir başarı aldığı için kızına teşekkür ederken, dershane öğretmenlerine de emeklerinden dolayı teşekkür etti.


 


    Bursa Fem Dershanesi öğretmen ve başarılı öğrencileri daha sonra toplu bir şekilde mutluluk pozu verdi.


CİHAN


Son Güncelleme: 29.03.2014 21:42
Anahtar Kelimeler:
2014 ygs dereceye girenler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.