Diyanet İşleri yurt dışına 12 personel gönderecek

Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışına 12 personel gönderecek.2015 yılı içinde aşağıdaki tabloda belirtilen konularda yetiştirilmek amacıyla on (10) araştırmacı ve uluslararası kuruluşlarda staj yapmak üzere iki (2) personel gönderilecektir.

banner396

Diyanet İşleri yurt dışına 12 personel gönderecek

Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışına 12 personel gönderecek.2015 yılı içinde aşağıdaki tabloda belirtilen konularda yetiştirilmek amacıyla on (10) araştırmacı ve uluslararası kuruluşlarda staj yapmak üzere iki (2) personel gönderilecektir.

21 Ağustos 2015 Cuma 13:59
Diyanet İşleri yurt dışına 12 personel gönderecek
Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışına 12 personel gönderecek.

DUYURU
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 78, 79, ve 80. maddeleri ve Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Başkanlığımıza tahsis edilen kontenjanlar çerçevesinde yurtdışına personel gönderilmektedir. Başkanlığımızca, 2015 yılı içinde aşağıdaki tabloda belirtilen konularda yetiştirilmek amacıyla on (10) araştırmacı ve uluslararası kuruluşlarda staj yapmak üzere iki (2) personel gönderilecektir.

Kontenjanlar için tıklayınız

. Kontenjanların Amacı

Kontenjanlar, yabancı dil eğitimi için değil, kurum personelinin mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmesi, eğitilmesi, bilgilerinin artırılması, staj, öğrenim ve ihtisas yaptırılması amacıyla tahsis edilmiştir.

. Başvuracaklarda Aranan Şartlar

. Dini yüksek öğrenim görmüş olmak,

. Başkanlığımız merkez veya taşra teşkilatında araştırmacı kontenjanı için (adaylık dahil) en az 3 yıl, stajyer kontenjanı için 4 yıl çalışmış olmak,

. Birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak,

. Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak,

. Askerlikle ilgisi bulunmamak,

. Kontenjanın kullanılacağı yılın son günü itibarıyla, Dışişleri Bakanlığının bildirimi üzerine uluslararası kurum ve kuruluşlara gönderilecekler ile öğrenim veya ihtisas yapacak Devlet memurları için 40, diğerleri için 50 yaşını tamamlamamış olmak,

. Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak,

. Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, bu yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak,

. "Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik" hükümleri gereği araştırmacı kontenjanı için İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca, Japonca, Çince, Farsça ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan en az elli (50) puan, Dışişleri Bakanlığınca bildirilecek uluslararası kurum ve kuruluşlara gönderileceklerin İngilizce veya Fransızca dillerinden birinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az doksan (90) puan almaları veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan, bu puana denk bir puana sahip olmak.

Yurt dışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin, kurumlarınca kendilerine bildirilen son başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde alınmış olması gereklidir.

Başvuracaklardan İstenen Belgeler

. Başvuru dilekçesi ve özgeçmiş,

. Öğrenim diplomalarının, hizmet içi eğitim ve başarı belgelerinin onaylı suretleri,

. Başvurulan kontenjanın eğitim ve araştırma konusuyla ilgili çalışma projesi,

. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan en az elli (50) puan, stajyer kontenjanı için İngilizce veya Fransızca dillerinden birinden en az doksan (90) puan veya bunlara denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan belge. Belgelerin son başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde alınmış olması gereklidir,

. Birim amirinin olumlu görüşünü belirtir yazı ve hizmet çizelgesi,

. Askerlikle ilişkisi bulunmadığına dair belgenin onaylı sureti.

Başvuru ve Seçim Şekli

. İstekliler, dilekçelerini ve eklerini (taşra teşkilatında görevli olanlar, görevli bulundukları Valilik (Müftülük, Eğitim Merkezi Müdürlükleri), Merkez Kuruluşunda görevli olanlar ise bağlı bulundukları birim kanalı ile) eksiksiz olarak 04 Eylül 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkanlığımız Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne ulaştıracaklardır.

. Müracaatı kabul edilenler, 09 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 10.00'da Başkanlığımız merkezinde seçme mülakatına alınacaktır. Adaylar ilgili yönetmelik uyarınca; meslek bilgisi ve genel kültür düzeyi, temsil kabiliyeti, özgüveni ve ikna yeteneği, çalışacağı konuya ilişkin bilgi düzeyi, çalışacağı konunun seçilme nedeni ile birim ve kurumunun görev alanıyla ilgisi ve çalışma sonucunda elde edilecek fayda, kamu diplomasisi konularına ilişkin bilgi düzeyi ile yurtdışında gerçekleştireceği projenin değerlendirileceği mülakat sınavına tabi tutulacaklardır.

. Sınavda başarılı olanların yurtdışına gönderilmesi Başbakanlık onayı ile kesinleşir.

. Seçilecek Adayların Sorumlulukları

İlgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yurtdışına gönderilecek olanlar, yurda döndükten sonra, yurtdışında kaldıkları sürenin iki katı kadar mecburi hizmetle yükümlü tutulacaklardır. Bu konuda kendilerinden yüklenme senedi alınacaktır.

. İletişim

Tel : 0 (312) 295 76 21 - 295 75 70.

Fax : 0 (312) 286 97 14

E-Mail : disiliskiler@diyanet.gov.tr
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 21.08.2015 14:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394